reklamı kapat

Yatırımcılar Bitcoin’de Hangi Seviyeden Alım Yapmayı Bekliyor?

Bitcoin'de yüklü alımları hangi seviyeye düşüş tetikleyecek?
17:00
15 Mayıs 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) dün 9.200 dolar seviyelerine kadar gerilese de akşam saatlerinde yeniden 9.600 doların üstüne çıkmayı başardı ve bu yazının kaleme alındığı an itibariyle de 9.600 doların üstünden işlem görüyor. Daha önce görülen düşüş Bitcoin’in spot piyasadaki fiyatı ile CME Bitcoin vadelilerinin fiyatı arasında boşluk oluşmasına neden olmuştu ve elde edilen güncel yükseliş ile bu boşluk nispeten kapandı.

Peki boşluğun kapanması BTC fiyatının daha da yükseleceğini mi gösteriyor? Aslında birçok kripto para yatırımcısının şu an BTC satın almak için önemli bir düşüş beklediği görülüyor. Bunu hem sosyal medyadaki gönderilerin ağırlığına hem de BTC/USD grafiğindeki destek noktalarına bakarak tahmin etmek zor olmayacaktır.

Yatırımcılar Bitcoin’de Hangi Seviyeyi Bekliyor?

Bitcoin’in 9.256 dolara kadar düşmesi ciddi bir alım baskısı oluşmasına sebep oldu ve alış bekleyen yatırımcılar tam olarak burada devreye girdi. Ancak bundan önce BTC’nin 8.100 dolara kadar düşüşü BitMEX üzerindeki BTC long pozisyonlarının önemli ölçüde artmasını sağladı. Bu da yatırımcıların büyük bir çoğunluğunun BTC satın almak için 9.000 doların altını beklediğini gösteriyor.

Uzmanlar ise Bitcoin’in yeniden 9.000 dolar altına inmesinin mümkün olduğunu ancak buradan yapılacak alımların tehlikeli olabileceğini düşünüyorlar. Josh Rager konu hakkında yayınladığı tweet’inde sert bir düşüş trendi ile birlikte fiyatın 6.000 dolar bandına inmesinin bile mümkün olduğunu belirtmişti. BTC eğer gerçekten de 6.000 dolar bandını yeniden ziyaret edecek olursa, bunun önemli bir kitleyi sektöre çekeceğine kesin gözüyle bakılabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.