XRP’de İşlem Yapacaklar İki Kere Düşünecek! Fiyat Seviyesi İstenilmeyen Seviyeden Kurtulabilir Mi?

Ripple (XRP) için yaşanan fiyat hareketleri yatırımcının canını sıkmaya devam ediyor. Aylardır destek görevi gören bölge tutunamadı.
00:05
8 Mart 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

XRP, Cumartesi günü önemli bir destek seviyesinin altına düştükten sonra fiyat grafiklerinde bir kez daha kırmızıyı gördü. Bu durum daha fazla kaybın önünü açabilir. Uzun vadeli fiyat hareketleri varlığın son dört ay içinde bir aralıkta işlem gördüğünü gösterse de, daha düşük zaman dilimi momentumu satıcıların lehine değişebilir.

Bitcoin grafiklerde de sabit kaldı ve kendilerini çok erken konumlandırmaya çalışırlarsa hem alıcılara hem de satıcılara zarar verebilir. Öncü kripto para 21.600 dolardan destek aldı ve bu seviyelere doğru bir düşüş, piyasada duyarlılığın değişmeye başladığını görebilir.

Orta Aralık Seviyesi Dirence Dönüştü

XRP Kasım ayından bu yana 0,33 ila 0,415 dolar arasında bir aralıkta işlem gördü. Orta aralık işareti 0,37 dolarda bulunuyor ve Şubat ayı sonlarında destek görevi gördü. Sonunda, günlük seans bu seviyenin altında kapandı ve destekten dirence dönüş anlamına geldi.

İşlem hacmi sabit kaldı ancak OBV, Şubat ortasından bu yana ne alıcıların ne de satıcıların üstünlük sağladığını gösterdi. Bu durum, Ocak ayı başında OBV’deki güçlü yükseliş trendinin aksine gerçekleşti. Fiyat bir aralıkta işlem gördüğünden, her iki uç noktayı da aşan bir kırılmaya kadar güçlü bir uzun vadeli trend beklenmiyordu. Bu arada, orta aralığın altına düşülmesi daha fazla kayıp yaşanabileceğini yönünde vurguya sebep oldu. Ayrıca, RSI da düşüş momentumunu göstermek için nötr-50 işaretinin altına düştü.

Bir yükseliş emri bloğu 0,36 dolar ile 0,375 dolar bölgesinde bulunuyordu, ancak XRP geçtiğimiz haftalarda bu bölgenin altına inmişti. Bu nedenle, aralığın en düşük seviyelerine doğru bir hareket beklenebilir.

Güçlü Satış Baskısının Altı Çizildi

30 günlük MVRV oranı, kısa vadeli kripto para sahiplerinin geçtiğimiz ay boyunca kâr etmediğini gösterdi. Bu nedenle, kar elde etme nedeniyle büyük bir satış dalgası görünürde olmayabilir, ancak satış baskısı yakın olabilir.

Ortalama token yaşı metriğindeki önemli düşüş, adresler arasında çok sayıda token transfer edildiğini ve fiyat grafiklerinde başka bir bombanın habercisi olabileceğini vurguladı. Fonlama oranı pozitif kalmaya devam etti, ancak alıcılar temkinli olmaya devam edebilir. 180 günlük hareketsiz dolaşım nispeten sabit kaldı. Uzun vadeli sahiplerin son zamanlarda aktif olmadığının bir işareti olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar