X

XRP’de Büyük Değişim! 2 Yıllık Trend Bitti Mi?

Ünlü analist XRP için yükseliş sinyali verdi.
11:00
10 Şubat 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın en büyük kripto para birimlerinden birisi olan XRP, kesinlikle son haftalarda büyük bir değişim sürecinden geçiyor. Ripple tarafından piyasaya sürülen kripto para biriminin para politikasında görülen bu değişim, fiyatı da olumlu yönde etkilemeyi başardı.

Ripple, her ay 1 milyar XRP’nin kilidini açıp bunları piyasaya sürse de, 1 Şubat tarihinde sadece 100 milyon adeti ile işlem yapmayı tercih etti. Buna ek olarak bir kripto para analistinin iddiası da XRP için 2 yıllık düşüş trendinin kırıldığı yönünde.

XRP Fiyatı Düşüş Trendinden Çıktı

Twitter üzerinde 50.000’e yakın takipçisi bulunan ünlü analist Crypto Michael, XRP’nin 2 yıl boyunca devam eden düşüş trendinin artık bittiğini ve artık BTC işlem çiftine karşı yükselişin başlayacağını vurguladı. Analiste göre toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi sadece USD bazında değil, BTC bazında da değer kazanmaya başlayacak.

XRP’nin şu anki destek noktalarının 0,247 dolar ile 0,25 dolar olduğunu belirten analist, alttaki tweet içerisinden de görülebilecek grafiğinde bunu yatırımcılarla paylaştı. Crypto Michael’a göre XRP için ufukta görünen hedef ise 0,47, belki de 0,60 dolar.

XRP bundan kısa süre önce de büyük bir yükselişin eşiğinde olabileceğini göstermişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar