XRP Yeniden 1 Doların Üstüne Çıkabilecek Mi?

Ripple'ın yükselişi artık bir hayal mi? Analist yorumladı.
14:00
3 Mayıs 2020
Okuma Süresi: < 1 Dakika

2018 yılının başlarında 3,30 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırmayı başaran XRP, o tarihten bu yana makro bir düşüş trendi içerisinde ve trendin bir türlü kırılamadığı görülüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve diğer kripto paralar ara ara mini ralliler ile yükseliş elde etseler de XRP’nin bir türlü kritik seviyelere çıkamadığı görüldü.

XRP Fiyatı Düşüşten Kurtulamadı

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle XRP’nin tüm zamanların en yüksek seviyesinden %90 geride olduğu görülüyor. Aslında bu fiyat, 2019 yılının dip noktasından çok daha iyi ve XRP kısa bir süre de olsa rekor fiyattan %95 geriye kadar düşmüştü. Yine de yatırımcılar XRP’nin yükseleceğine dair olan umutlarını kaybetmiyorlar.

Peki toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi gerçekten de 1 doların üstüne çıkıp eski seviyelerine dönebilir mi? Aslında Ripple’ın yıllık olarak gerçekleştirdiği XRP satışlarında düşüş olması yatırımcılar için olumlu bir gelişme. Birçok yatırımcı XRP’nin bu satışlar yüzünden değer kaybettiğini düşünüyordu.

Bir kripto para analisti ise XRP fiyatının hala olması gerekenden yüksek olduğunu düşündüğünü belirtti ve XRP’nin asla 1 dolar üstüne çıkamayacağını vurguladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar