X


XRP Yatırımcılarına Müjde: Bu Gelişme Her Şeyi Değiştirebilir

Negative UNL, XRP fiyatı için olumlu etki yaratabilir.
17:22
4 Kasım 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP fiyatının 2020 yılında büyük bir krizin eşiğinden döndüğü biliniyor. XRP/USD işlem çifti 0,11 dolara kadar düşüp neredeyse 0,10 doların altına kadar inme riskini bulundursa da kısa sürede bu seviyeden yükselmeyi ve yeniden 0,28 dolar seviyelerine kadar çıkmayı başardı.

Ancak XRP fiyatının yarattığı tehlike ve yatırımcıların endişesi tam olarak bununla bitmedi. XRP, 0,28 dolara kadar yükselse de devamlı olarak düştü ve yatırımcılar  hala bunun beklenen seviyelere çıkamadığını vurgulamakta. Ripple’ın attığı adımların normalde XRP fiyatına etki etmesi beklenirken beklenen olmadı ve XRP 0,23 dolar seviyesine kadar geriledi.

XRP

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ancak Ripple’ın üst düzey yöneticilerinden olan David Schwartz bugün yaptığı bir açıklamada XRPL  ağı ile ilgili son güncellemenin her şeyi değiştirebileceğini vurguladı. Schwartz, XRPL ağında bulunan “Unique Node List” (UNL) isimli her bir sunucunun aslında bütün katılımcı ağ düğümlerini barındırdığını belirten Schwartz, yeni güncelleme ile bunun değişeceğini belirtti.

Negative UNL, XRP’yi Harekete Geçirebilir

Negative UNL isimli yeni güncelleme, internetle ilgili sorunlar, siber saldırılar veya donanımsal problemler nedeniyle çevrim dışı kalan yani ağa bağlanamayan ağ doğrulayıcılarını etkileyecek ve büyük bir düzeltme yapacak. Negative UNL özelliği ile aslında hatalı çalışan birçok ağ onaylayıcısı da düzeltilecek veya ekarte edilecek.

XRP fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ise bu haberden hiçbir şekilde etkilenmedi ve düşüşüne devam ediyor. XRP/USD işlem çifti 0,235 dolardan işlem görmekte ve fiyatın yukarı yönlü hareket etmemesinin sebebi söz konusu güncellemenin henüz test aşamasında olduğunun açıklanması olabilir.

Ripple bu güncellemeyi henüz devreye almadı ve aldığı zaman XRP fiyatında önemli bir değişim yaşanabilir. XRP Ledger ağında yaratılacak bu büyük değişim ve kullanıcıların daha rahat hareket etmelerinin sağlanması, uzun vadede fiyat için olumlu etkiler yaratabilir. Yine de piyasanın kan ağladığı bir dönemde XRP fiyatının hareket etmemesi oldukça doğal olarak görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar