X

“XRP Yatırımcıları İçin Artık Çok Geç”: Coinbase Destek Vermeyecek Mi?

XRP airdrop etkinliğine Coinbase destek vermeyebilir.
17:11
30 Kasım 2020

Blockchain devi Ripple’ın piyasaya sürdüğü kripto para birimi XRP, kesinlikle son 1 ay içerisinde kayda değer bir artış yakaladı ve hala da yükselmeye devam ediyor. 0,77 dolara kadar çıkan ancak buradan 0,48 dolara gerileyen XRP, yeniden 0,60 dolar bandını görmeyi başardı. Bu yükselişin arkasındaki en büyük sebebin ise Flare Network tarafından yapılacak Spark airdrop’u olduğu biliniyor.

Coinbase’in XRP Airdrop Etkinliğine Katılması Artık İmkansız

Binance gibi önde gelen kripto para borsaları Flare Network airdrop’unu desteklese de dünyanın en büyüklerinden olan Coinbase hala net bir açıklamada bulunmadı. ABD merkezli başka bir borsa olan Kraken, Twitter üzerinden bunu desteklemeyeceğini belirtse de Coinbase sessizliğini koruyor.

Ancak Flare Network’ün Twitter hesabından yapılan açıklamada, şu an Coinbase bu airdrop’u destekleme kararı alsa bile bunun için çok geç olduğu belirtildi. İlgili airdrop 12 Aralık tarihinde gerçekleştirilecek ve birçok borsa haftalar öncesinden destek açıklamalarında bulundu.  Gerçekten de Coinbase tarafından şimdi açıklama yapılsa bile bütün teknik detaylar için çok geç olabilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Flare Airdrop Neden Bu Kadar Önemli?

Flare airdrop kampanyası kapsamında bunu destekleyen borsalarda veya cüzdan uygulamalarında XRP tutan yatırımcılara 1:1 oranında FLR yani Spark tokeni dağıtılacak. Flare Network, Ripple tarafından desteklenen bir kripto para projesi olarak biliniyor ve aslında yapılan airdrop’un sebebi de bu.

Kurulma aşamasında Ripple’dan fonlama alan Flare Network, şimdi bunu airdrop etkinliği ile ödemekte. FLR tokenlerinin değeri tam olarak bilinmese de birçok kripto para borsasının destek açıklaması, fiyatın tatmin edici seviyelerde olabileceğini gösteriyor. Ancak yatırımcıların airdrop üzerinden FLR tokenlerini alır almaz satış yapmaları fiyatı dibe götürebilir.

XRP Fiyatı İçin Olumlu!

Yine de yukarıda anlatılan durum XRP yatırımcıları için olumlu. 12 Aralık tarihi yaklaştıkça airdrop’a yönelik ilgi ve istek de artacaktır. Bu da dolaylı yoldan XRP için alış baskısı ve fiyat için de yükseliş etkisi yaratabilir. XRP fiyatının tam olarak hangi noktaya kadar yükseleceği bilinmese de teknik analiz verilerine bakıldığında ilk direnç noktasının 0,77 dolar seviyesinde, ikinci direnç noktasının ise 0,88 dolar üzerinde yer aldığı görülüyor.

XRP fiyatının karşısındaki en büyük dirençlerden birisi ise 1 dolar olarak biliniyor ve bunun kırılması daha önce 3,30 dolara kadar çıkan yolu aralamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar