X

XRP Yatırımcıları Alarma Geçti: Fiyat Daha Düşecek Mi?

XRP fiyatının yeni bir düşüş trendine girdiği görülüyor ve bu durum yatırımcıları endişelendirmekte.
19:27
22 Eylül 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP’nin fiyatı, Bitcoin’in gerilemesi ile birlikte önemli bir düşüş yaşamakta. XRP, son 24 saat içerisinde %5 ve üzerinde düşüş yaşayarak ABD Dolarına karşı 0,2380 seviyesine kadar geriledi. 0,23 dolar seviyesinin XRP için çok önemli bir destek olduğu biliniyor ve bunun altına inilmesi kesinlikle yatırımcıları alarm durumuna geçirebilir.

XRP 0,24 Dolar Seviyesini Kaybedebilir

XRP, 0,2500 dolar seviyesini test ettikten ve birkaç kere üstüne çıktıktan sonra gelen Bitcoin düşüşü aslında her şeyi bozdu ve XRP yeniden düşüş trendinin içerisine girdi. 100 saatlik basit hareketli ortalamanın bir hayli altında olan XRP fiyatı, 0,2415 doların üzerine çıkamazsa düşüş trendinden çıkamayabilir.

XRP’nin daha önce bu düşüş trendine girmesi, 0,17 dolara kadar düşmesi ile sonuçlanmıştı. Şu an için kripto para piyasasına genel bir düşüş hakim olsa da XRP’nin grafiğinde görülen bu “özel” tehlike, kesinlikle yatırımcıları endişelendirmekte.

XRP fiyatının 0,24 dolardan sonra duracağı ilk nokta 0,21 dolar desteği olarak biliniyor. Bunun devamında ise fiyatın bir anda 0,17 dolara, sonra 0,14 dolara ve son olarak yılın en düşük seviyesi 0,11 dolara kadar gerilemesi muhtemel. XRP’nin son 24 saatlik ticari hacminde düşüş yaşanması ise şu an için satış baskısının azalmış olabileceğini gösteriyor. Buna ek olarak Bitcoin’in toparlanma belirtileri göstermesi de XRP yatırımcılarını sevindiren bir haber olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar