X


XRP Sahiplerinin Beklediği Spark Token Airdrop’u Beklendiği Gibi Gitmeyebilir

Elde edilen son bilgilere göre XRP sahiplerini uzun zamandır beklediği Spark airdrop’u beklendiği gibi gerçekleşmeyebilir. 
19:30
19 Haziran 2021

Yapılan son açıklamalara göre Flare Network’ün XRP sahipleri için merakla beklenen airdrop’u, lansmandan hemen önce önemli bir yol ayrımıyla karşı karşıya kalmış durumda. XRP sahiplerine milyarlarca Spark token’ı dağıtmayı planlayan Flare, vergi sorunlarıyla ilgili komplikasyonlar nedeniyle airdrop’u yeniden düşündüklerini duyurdu.

Spark Token Airdop’u

Flare’in orijinal planına göre, açıklamalara uygun olan XRP sahiplerine talep edilebilir Spark‘ların %15’ini bir kerede ve kalan token’ları aylık olarak göndermekti. Ayrıca dağıtımın en az 25 ve en fazla 34 ayda tamamlanması yapılan açıklamalar arasında yer alıyordu.

Ancak Bir blog yazısı aracılığıyla yaptığı açıklamada Flare, uzun vadeli dağıtımların büyük bir vergi endişesi haline gelebileceğini ifade ediyor ve “Özellikle, ana ağın lansmanından sonra Spark token’ın fiyatlandırılması nedeniyle, %15’lik ilk dağıtımın değil aylık %3’lük uzun vadeli dağıtımın vergi amaçlı gelir olarak kabul edilebileceğine dair bir endişe var.” sözlerini kullanıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

İki Seçenek

Buna ek olarak vergi etkilerine tepki gösteren Flare Networks, XRP sahiplerine iki seçenek sunmaya karar verdi: “Yakarak Satın Al” olarak adlandırılan ilk seçenek, her uygun kullanıcı tarafından talep edilebilir Spark token’larının %15’ini verme ve ardından kalan %85’i aylık %3’lük artışlarla dağıtma şeklindeki orijinal planla devam etmektir.

“Yakma Yoluyla Satın Al” seçeneği ile kullanıcılar kalan dağıtımı almak için token’larının bir kısmını yakma seçeneğine de sahipler.

“Dağıtımın Durdurulması” olarak adlandırılan ikinci seçenek, XRP sahiplerine ilk %15 airdrop’larını vermek ve ardından kalan tüm token’ları yakmak şeklinde uygulanabilir. Dolayısıyla esasen kullanıcılara ilk airdrop’tan sonra arzın %100’ü verilmiş olacak.

Flare, iki seçeneği de bir yönetim oylamasına sunmayı planlıyor ve yapılan açıklamalar göre bu durum  girişimin kendi görüş ve araştırmalarını içeren bir taslağı içeriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar