X

XRP Fiyatında FOMO Başladı: Hedef İse Çok Uçuk!

XRP fiyatı rekora gidiyor!
08:10
24 Kasım 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi XRP, şovuna son hız devam ediyor. Gün bitmeden 0,55 dolar seviyelerinde olan XRP fiyatının gece boyunca yükselerek 0,66 dolara kadar yükseldiği görülüyor. XRP  işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,68 dlardan işlem görüyor ve %100’lük yükselişe rağmen hala artışı devam ettiriyor.

XRP Fiyatı 0,69 Doları Gördü

Birçok kripto para analisti 0,30 dolara olan yükselişten sonra XRP fiyatının patlama yaşayabileceğini vurgulamıştı ve beklenen oldu. XRP/USD işlem çifti 0,31 doları kırdıktan sonra serbest bir şekilde yükselerek 0,45 dolar, 0,63 dolar ve son olarak 0,69 dolar noktalarına kadar geldi. XRP fiyatında görülen bu artışın şimdi FOMO ile beraber 0,80 dolara kadar çıkacağı tahmin ediliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

XRP/USD teknik analizine bakıldığında 0,55 doların en temel direnç noktası olduğu görülüyor. Bunun kırılmasının devamında XRP fiyatını tutabilecek noktanın 0,65 dolar olduğu görülse de XRP bunu da kırıp geçmeyi başardı. XRP’nin son 24 saat içerisindeki ticari hacminin 31 milyar dolara ulaşıp 2017 yılının rekorunu kırması ise bu rallinin bir süre daha devam edeceğine işaret ediyor.

Ethereum ve Bitcoin Geride Kaldı

son 7 gün içerisinde %135 yükselen XRP, kesinlikle top 10 içerisindeki bütün kripto paralara nal toplattı. Ethereum, büyük bir Ethereum 2.0 haberine sahip olsa da aynı sürede sadece %35 yükseliş kaydedebildi. Bu esnada lider kripto para birimi Bitcoin’in ise son 7 gün içerisinde %11 arttığı görülüyor. XRP fiyatı eğer 0,80 dolara kadar yükselir ve buradaki direnç noktasını da kırarsa sıradaki hedefin 1 dolar olduğu biliniyor.

XRP Fiyatı İçin Sıradaki Hedefler

Daha önceki rallide XRP fiyatının 1 doları kırması ile 3 dolara ulaşması çok kısa bir sürede gerçekleşmişti. Şu an ise yavaş yavaş yükselişini sürdüren XRP, 1 dolardan sonra durdurulamayan bir şekilde rekora gidebilir ve neredeyse bütün altcoin yatırımcıları XRP’nin arkasından bakabilir. XRP’nin kardeş projesi olan XLM’nin de son 24 saat içerisinde %70 artış elde ettiği görülüyor.

Hem XLM hem de XRP fiyatlarında görülen bu inanılmaz yükseliş, piyasadaki altcoin boğasının ne kadar güçlü olabileceğini net bir şekilde ortaya koymakta. XRP fiyatının yükselişi ise Bitcoin sert bir hareket yapana kadar devam edecektir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar