X


XRP Fiyatı Neden Yükseliyor? – Ripple’ın Yeni Hamlesi Ne?

XRP/USD işlem çifti yükselişe geçti.
15:08
7 Ocak 2021

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP, bir anda ani bir yükseliş şansı yakaladı. Aralık ayının ortalarından beri hiç durmadan düşüş yaşayan ve 0,17 dolardaki destek noktasından dönen XRP, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 0,35 doları gördü ve yükselişini sürdürüyor.

XRP Neden Yükseliyor?

XRP’nin yakın zamanda aşılamayacağı düşünülen 0,30 dolar ile 0,33 dolar desteklerini bir bir kırması aslında büyük bir alım baskısının oluştuğuna işaret ediyor. XRP yatırımcılarının alım yapmasının arkasındaki gelişmelerden birisi Bitcoin (BTC) fiyatının rekor kırması iken diğeri Ripple cephesinden gelen olumlu haberler olabilir.

Ünlü avukat Stephen Palley kısa süre önce yaptığı açıklamada Ripple’ın davadan kurtulmasının tek yolunun SEC ile anlaşmaya gitmesi olduğunu belirtmişti. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da SEC Başkanı değiştikten sonra benzer bir mesaj verdi ve anlaşmaya sıcak baktıklarını belli etti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

XRP Fiyatı İçin Yeni Açıklama

Tam olarak bu açıklamalardan sonra Ripple tarafından yayınlanan ve bankalara yönelik olduğu belli olan bir tweet, XRP’ye olan güveni tazeledi. Ripple’ın resmi Twitter hesabından yayınlanan gönderide XRP ile Ripple ağının bankalar için kullanılabilecek en iyi alternatiflerden olduğu vurgulandı.

ABD’nin bankacılık üst kurumu OCC, kısa süre önce bankaların stablecoin ve blockchain ağları aracılığıyla para gönderebilmesinin önünü açmıştı. XLM fiyatı bile bu haber ile %170 artarken XRP etrafındaki belirsizlik önde gelen kripto para biriminin yükselişini engelledi. XRP ise tam olarak bu resmi açıklama ve Ripple’ın tweet’i sonrasında yeniden yükseliş fitillerini ateşledi.

xrp altcoin

XRP/USD İçin İlk Fiyat Hedefi

“XRP neden yükseliyor?” sorusunun %100 net bir cevabı olmasa da şu an en olası sebeplerin bunlar olduğu görülüyor. XRP/USD işlem çiftinin bu yükseliş rallisini devam ettirmesi kısa sürede 0,60 doların görülmesini sağlayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar