X


XRP, DOT, ADA ve XLM Fiyat Analizi: Önde Gelen Altcoinler İçin Kritik Seviyeler

Altcoinlerin yükselişi başlıyor olabilir.
18:22
8 Ocak 2021

Bitcoin (BTC) fiyatının yeni rekoru birçok kripto para yatırımcısı için beklenen altcoin rallisini bir süre daha erteledi. Hiç durmadan yükselen ve son 7 gün içerisinde %50’ye yakın artış elde eden Bitcoin fiyatı XRP,DOT, ADA ve XLM fiyatlarını baskılamaya devam ediyor. Önde gelen kripto para birimlerinin teknik analizi ise yakında bu durumun değişebileceğine yönelik sinyal vermekte.

XRP/USD Teknik Analizi

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP, 0,30 dolar üzerinde tutunarak oldukça net bir sinyal verdi. XRP fiyatının kısa sürede neredeyse her gün düşüş yaşamasından sonra görülen bu kayda değer artış, sıradaki hedefin yine yükseliş odaklı olduğu yorumunun yapılmasını sağlıyor.

XRP/USD teknik analizine göre fiyat yakın vadede 0,37 dolara kadar çıkabilir. Analistlerin tahminleri ise XRP fiyatının altcoin rallisi başladığı anda 0,45 dolar seviyesine kadar çıkıp burada bir süre konsolidasyon yaşayacağı yönünde. XRP fiyatının olası bir düşüşte ilk gerileyeceği destek ise 0,28 dolar olarak biliniyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

DOT Fiyatı İçin Yükseliş Devam Edebilir

Polkadot (DOT), kısa sürede %100 artış elde ettikten sonra tahmin edildiği gibi düzeltme sürecine girdi. Aynı Ethereum gibi ekosistem bünyesinde birçok kripto para projesine ev sahipliği yapan DOT, 10 dolar seviyesinde güçlü bir direnç ile karşı karşıya. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 9,40 dolardan işlem gören DOT fiyatı 10,30 dolar üzeri kapanış yaparsa yeni bir yükseliş başlayabilir.

DOT/USD işlem çifti için bunun devamındaki dirençler ise büyük bir muamma. Tüm zamanların rekorunu kıran DOT fiyatının buradan sonra karşısında ilk olarak psikolojik direnç 15 dolar bulunacaktır. Destek noktaları konusunda ise 8,20 dolar ve 7 dolar büyük öneme sahip.

ADA ve XLM’de Son Durum

ADA ve XLM de Polkadot gibi yakın zamanda %100 ve üzeri artış elde etti. XLM fiyatı 7 günde %142 artarken ADA fiyatı %70’lik bir yükselişi hanesine yazdırdı.

ADA fiyatı için kritik destek noktaları 0,30 dolar, 0,25 dolar ve 0,21 dolar olarak ön plana çıkıyor. XLM için ise 0,30 doların kaybedilmesi 0,22 dolara hızlı bir inişi beraberinde getirebilir. XLM ve ADA’nın RSI indikatörleri alarm veriyor ve yakın vadede bu ikilinin ciddi bir yükseliş elde etmesi pek olası gözükmüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar