reklamı kapat

XRP Beklenen Direnci Kırdı! Yükseliş Devam Edecek Mi?

Crypto Rand, XRP'nin bu direnç noktasından sonra uçuşa geçeceğini ifade etti.
12:00
13 Şubat 2020

Önde gelen kripto para birimlerinden Ripple (XRP), 2019 yılında %50 gibi sert bir değer kaybı yaşadıktan sonra sonunda kendisini toparlamaya başladı. 2019 yılının Aralık ayında 0,17 dolara kadar düşerek birçok yatırımcıyı korkutan XRP, 2020 yılının başından beri ise ciddi bir yükseliş yaşıyor.

XRP, Bitcoin’in Yükselişini Geçti

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 0,32 doların bile üzerine çıkmayı başaran kripto para birimi, aslında çok kritik bir direnç noktasının üzerine çıkmış olabilir. Bitcoin‘in (BTC) yıl başından beri gösterdiği yükselişin de üstüne çıkan XRP, %75 gibi bir artış yakaladı ve daha da artmaya devam edecek gibi gözüküyor.

Birçok kripto para analisti XRP’nin kritik direncinin 0,30 dolar ve 0,31 dolar seviyelerinde yattığını ifade ediyordu. Önde gelen kripto para analistlerinden Crypto Rand da geçtiğimiz gün XRP’nin 0,30 doların üzerine çıkması durumunda durdurulamayacak bir yükseliş yaşamaya başlayacağını ima etmişti. Buna ek olarak başka bir önemli kripto para analisti de XRP’nin yüzde 30 daha yükselebileceğini vurguladı.

Analistin en alttaki grafiğine bakıldığında XRP’nin sıradaki hedefinin 0,47 dolar olduğu görülüyor. Özellikle kripto para piyasası için boğa koşusunun geldiği düşünülen şu günlerde XRP’nin 0,47 dolara kadar çıkması oldukça muhtemel duruyor.

Tabii ki bunun için BTC’nin aynı son 2 gündür sergilediği yatay pozisyonu devam ettirmesi gerekiyor. 2017 yılının boğa koşusunda BTC’nin yükselişe geçmesi ile beraber altcoin’lerin duraklamaya başladığını görmüştük.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.