X


XRP Ağında Büyük Gelişme: Sıradaki Hedef 70 Milyon!

XRP ağında 60 milyon barajı aşıldı.
18:51
6 Aralık 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi XRP fiyatında yaşanan yukarı yönlü hareketlenme, tabii ki buna yönelik ilgiyi de arttırdı. Google Trends üzerinde aranma rekorları kıran XRP, ciddi bir yatırımcı kitlesi çekti ve hala da çekmeye devam ediyor.

XRP Cüzdanlarında 60 Milyon Rekoru

XRP Ledger tarafından aktarılan verilere göre ise ağdaki cüzdanların sayısı yakın zamanda 60 milyonun üzerine çıktı. Bu, XRP tarihindeki yeni rekorlardan birisi konumunda. XRPScan verilerine göre de bu inanılmaz artış özellikle son 2 ayda ortaya çıktı. Geçtiğimiz Eylül ayında XRP ana ağındaki cüzdanların sayısının 50 milyon olduğu görülüyor.

xrp

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

XRP Ledger üzerinde daha önce 10 milyon cüzdan artışına ulaşılması için 1 yıl gibi bir süre gerekmişti. Şimdi ise Eylül ayından Aralık ayına kadar olan sürede 10 milyonluk artış yaşandığı görülüyor ve bu kesinlikle inanılmaz bir gelişme. Ripple CTO’su David Schwartz konu hakkında yaptığı açıklamada 2012 yılından beri böyle bir gelişme görülmediğini belirtti.

Spark Airdrop’u Tek Sebep

XRP cüzdanlarının sayısında böylesine ciddi bir artış görülmesinin bir diğer önemli sebebi ise Spark airdrop’u olabilir. Flare Network’ün kripto para birimi Spark, bütün XRP yatırımcılarına 1:1 oranında ücretsiz bir şekilde dağıtılacak. Ancak bunun için ya XRP ağında cüzdan oluşturmak ya da bunu destekleyen borsalarda XRP bulundurmak gerekiyor.

Binance, Huobi, OKEx ve son olarak Coinbase gibi önde gelen borsalar XRP airdrop’unu destekleyeceğini açıkladı. Bu da XRP için dünya çapında bir tanınırlık ve popülerlik yarattı.

XRP Cüzdan Sayısında 70 Milyona Çok Çabuk Ulaşılabilir

Şu an dünyanın en büyük üçüncü kripto parası XRP için sıradaki hedef ise 70 milyon cüzdan olarak biliniyor. Eğer XRP fiyatı geçen ayki yükselişini sürdürebilirse 10 milyon yeni cüzdanın oluşturulması 1 aydan bile kısa sürebilir.

XRP/USD fiyat analizine ve verilerine bakıldığında XRP’nin önünde sert dirençler olduğu görülüyor. Ancak XRP yatırımcılarının beklediği Spark airdrop’u yaklaştıkça alış baskısı artabilir ve XRP fiyatında yukarı yönlü bir hareket görülebilir. Tabii ki Ripple’ın bu süreçte atacağı adımlar da XRP yatırımcıları ve fiyatı için kritik olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar