f XRP 1 Dolar Olacak Mı? Ünlü Kripto Para Yorumcusu Fiyatı Neden 2 Seviye Arasına Yerleştirdi? › COINTURK

XRP 1 Dolar Olacak Mı? Ünlü Kripto Para Yorumcusu Fiyatı Neden 2 Seviye Arasına Yerleştirdi?

Özet

  • XRP fiyatı, 1 dolar veya 0,35 dolar kalmış durumda

  • EGRAG, Azalan Trend Çizgisi'ninönemine dikkat çekti.

  • MACD göstergesi, fiyat artışı umudunu yansıtsa da belirsizlik devam ediyor.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
14:30
16 Eylül 2023

XRP kendisini kritik bir noktada bulmuş durumda ve 1 dolar fiyat seviyesine yeniden yükselip yükselemeyeceği ya da 0,35 dolar bölgesine doğru bir düşüş yaşayıp yaşamayacağını belirleyebilecek karışık sinyalleri bir arada barındırıyor. Binlerce takipçisi olan ünlü kripto grafik yorumcusu EGRAG, XRP’nin fiyat hareketini yorumlamada Azalan Trend Çizgisi ‘A’nın (DTL ‘A’) önemini vurguladı.

XRP Fiyat Grafiği

EGRAG, trend çizgisinin kırılamaması ve üzerinde kalamamasının daha düşük fiyat seviyelerine olası bir fiyat düşüşüyle sonuçlanabileceğini belirtti. Bununla birlikte, XRP trend çizgisinin üzerinde fiyat kapanışı başarılı bir şekilde gerçekleşirse, varlığı DTL ‘B noktasının ötesine geçirebilecek olası bir yükseliş senaryosu ortaya çıkabilir ve bu da fiyatı 1 dolar veya daha ilerisine taşıyabilir.

Grafiklerde bulunan hareketler ve alım satım göstergeleri karmaşık belirtiler yansıtırken, XRP’nin son fiyat hareketi gözle görülür bir artışı yansıtıyor ancak temel EMA’ların altında işlem gerçekleştirmeye devam ediyor oluşu kısa ve uzun vadede düşüş eğilimine işaret ediyor olabilir.

Bununla birlikte, XRP’nin Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama (MACD) göstergesi, MACD Çizgisinin Sinyal Çizgisinin üzerinden geçmesi düşüş trendinin potansiyel olarak bitişine ve yaklaşan bir fiyat artışı olasılığına işaret ettiği için yatırımcılara umut veriyor olabilir. Bununla birlikte, çizgilerin konumları bu geçişin sonucuna ilişkin soru işaretlerine işaret ettiğinden dikkatli olunmalı.

XRP’nin mevcut konumu, geleceğini belirleyebilecek kritik bir noktaya işaret ediyor olabilir. Azalan Trend Çizgisi ‘A’nın (DTL ‘A’) aşılması ya da üzerinde kalınmasının da fiyat hareketi üzerindeki etkisi göz ardı edilemez. Bu trend çizgisinin üzerine çıkmaya yönelik önceki girişimler düzeltmelerle karşılandı ve son üçüncü yükseliş hareketi de başarısızlıkla sonuçlanmış görünüyor.

Bu durum, XRP’nin önce 0,43 dolara ardından da 0,35 dolar aralığına potansiyel düşüşüne ilişkin endişeleri tetikliyor. Kripto paranın bir sonraki potansiyel hareket yönü, trend çizgisinin üzerinde kapanış yapabilmesine bağlı olabilir.

XRP Coin Yorumlar

XRP’nin grafik formasyonları, ayılar ve boğalar arasında bitmeyen mücadelenin bir yansıması olarak piyasadaki belirsizliğin sürmesine sebep oluyor. XRP belirli bir miktarda fiyat artışı yaşarken, 0,5410 dolar ile 50 günlük EMA’nın ve 0,5210 dolar ile 200 günlük EMA’nın altında kaldı. Bu durum kısa ve uzun vadede devam eden düşüş eğilimlerinin bir işareti olabilir.

Bunun yanı sıra, günlük zaman dilimindeki Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) göstergesinden bir umut ışığı ortaya çıkıyor. MACD Çizgisinin yakın zamanda Sinyal Çizgisinin üzerine gerçekleştirmiş olduğu bir hareket, düşüş trendinin potansiyel olarak bitmiş olabileceğine işaret ediyor ve fiyatta olası bir artışa işaret ediyor olabilir.

Piyasa takipçileri, XRP’nin yılın en yüksek seviyesine hareketinden önce Temmuz ayında yaşanan bir önceki geçişi de paylaşıyor. Yine de MACD Çizgisinin Sinyal Çizgisine yakınlığı, bu geçişin sonucunun kesin olmadığını işaret ediyor.

XRP Artar Mı?

XRP şu anda net olmayan bir alanın içerisinde hareket etmeye devam ediyor. Belirsiz sinyaller ve göstergeler gelecekteki fiyat hareketi hakkında belirsiz yorumlara yol açıyor. Azalan Trend Çizgisi ‘A’nın geride bırakılması veya bırakılamaması, XRP’nin 1 dolara ulaşıp ulaşmayacağını ya da potansiyel bir düşüşe ev sahipliği yapıp yapmayacağını belirlemede çok önemli bir faktör olmaya devam edebilir.

MACD göstergesi bir miktar yükseliş umudu yansıtırken, çizgilerin yakınlığı belirsizliğe katkıda bulunduğundan dikkatli olmak faydalı olabilir. XRP yatırımcıları ve piyasa takipçileri, kripto paranın olası hareketlerini ortaya koyabilecek daha fazla gelişmeyi merakla beklemeye devam edecekmiş gibi görünüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI