X


WisdomTree, Dört Kripto Para Endeksi Başlattı!

Oluşturulan dört kripto endeksi farklı özelliklere sahip, işte detaylar.
22:05
3 Aralık 2021

Yönetimi altında 80 milyar dolara yakın varlık bulunan WisdomTree, dört yeni kripto para endeksi oluşturdu. Bu endeksler ABD ve Avrupa’da başlatıldı. Bugün duyurulan endeksler sektörün önde gelen oyuncularının desteğiyle başlatılmış oldu.

WisdomTree Kripto Para Endeksleri

Cuma günü, yönetimi altında 76 milyar doların üzerinde varlığa sahip bir finans kurumu olan WisdomTree, yatırımcılara çeşitlendirilmiş portföy riski sağlamak için Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da dört kripto para birimi endeksi oluşturduğunu duyurdu. Ritholtz Wealth Management, OnRamp ve Gemini ile iş birliği içinde başlatılan endeksler yatırımcıların kullanımına sunuluyor.

  • ABD’de WisdomTree, RWM WisdomTree Crypto Index
  • Avrupa’da WisdomTree Crypto Mega Cap Eşit Ağırlık (MEGA)
  • WisdomTree Crypto Market (BLOC)
  • WisdomTree Crypto Altcoins (WALT) endeksleri başlatılıyor.

Endekslerin son üçü Avrupa’da başlatıldı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Endeksler Nasıl Çalışacak?

RWM WisdomTree Crypto Index, kripto varlıklarına, birinci katman ağlarına, ikinci katman protokollerine, oracle ağlarına ve merkezi olmayan finans protokollerine odaklanacak. Ancak, fon varlıklarının %64’ü bu kategoriye girecek şekilde, birinci katman ağlarına büyük önem verecek.

Bu arada MEGA, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi büyük kripto para birimleri için eşit ağırlık endeksi görevi görecek. BLOC’a gelince, kriptoların ilk %70’inin performansını piyasa değerine göre takip edecek.

WALT ise altcoinlerin performansını izlemeyi hedefliyor. BTC ve ETH tutmayacak.

WisdomTree’deki Avrupa operasyonları başkanı Alexis Marinof, gelişmeyle ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Kripto varlıklarına olan ilgi yüksek kalmaya devam ettikçe ve yatırımcılar için daha büyük bir odak noktası haline geldikçe, bu hızlı hareket eden pazarda yatırımcıları desteklemek için platformumuza ve yeteneklerimize yatırım yapmaya devam edeceğiz”.

WisdomTree’nin Amerika Birleşik Devletleri’nde bir Bitcoin spot ETF’sini listeleme başvurusu, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun önerilen fonun Borsa Yasası kapsamında bulunanlar da dahil olmak üzere çeşitli düzenleyici gereklilikleri karşılamadığını belirlemesinin ardından bu hafta başlarında reddedildi. Ancak varlık yöneticisi, Avrupa’da borsada işlem gören birkaç ürünü listelemeyi başardı. Şirketin ABD için Spot ETF ısrarı devam ediyor. Bu noktadaki hedeflerinden vazgeçmeyeceklerini birçok kez zaten açıkladılar.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
huobi
huobi
Araştırma Makaleleri

İlgili Yazılar