Waves’de Kararları Artık Topluluk Verecek

Waves’in yeni güncellemesi sayesinde artık kararlar topluluk oylamalarıyla verilecek...
14:00
20 Eylül 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Açık kaynaklı Blockchain platformu Waves, kendi kendini düzenleyen bir para sistemine geçiyor. Bu sayede topluluk blok üretme ödülü büyüklüğünü ve kripto para arzı belirlemesini kendisi sağlayabilecek.

Waves Node 1.1

Cointelegraph’ın paylaştığı habere göre Waves bu gelişmeyi 19 Eylül’de resmi bir basın bülteniyle duyurdu. Şirket, mevcut işlem ücretlerine ek olarak blok oluşturma ödülleri mekanizmasını değerlendiren protokol sürümü Node 1.1‘de bir güncelleme yaptı. Yapılan açıklamalarda bu gelişme ile ilgili şu ifadeler yer verildi:

Üretilen her blok, daha önce 100.000.000 WAVES ile sınırlı olan genel dolaşım arzına 6 WAVES daha ekleyecektir. Blok oluşturma ödülü, ağ katılımcıları tarafından her 100.000 blokta ya da yaklaşık olarak 70 günde bir sonuç veren oylama süreci ile kararlaştırılacaktır. Blok ödülleri her dönem 0,5 WAVES artırılabilir, azaltılabilir ya da değişmeden bırakılabilir.

Madenci Karları Artacak

Yeni güncellemeler finansal politikadaki tercihlerini ifade etmeleri ve gelirlerini yıllık %5’e kadar artırmalarını sağlayacağından madenciler için daha avantajlı olacak. Waves Kurucusu ve CEO’su Sasha Ivanov bu gelişmeler hakkında şu yorumları yaptı:

Bizimki gibi sürdürülebilir, kendi kendini düzenleyen parasal sistemler, geleneksel parasal modellerin gelecekte küresel ölçekte nasıl gelişeceğinin bir örneğidir. Bu bağlamda Blockchain, bir ülkenin merkezi otoritesinden daha fazla sayıda finansal aracıyla merkezsiz ekonomik yönetişim için mekanizmalar sağlayabilir.

Tüm bunların yanında Waves Ağustos sonunda yaptığı açıklamalar ile merkeziyetsiz borsasında ERC-20 tabanlı token’leri destekleyeceğini belirtmişti. Bu gelişmeden önce ise Waves Vostok ile Ergo token’larını destekleyeceğini açıklamıştı. Konuyla ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar