X


Vitalik Buterin Meme Token’ların Sonunu Mu Getiriyor?

Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin bugün akşam saatlerinde beklenmedik bir şekilde elindeki meme token’larını sattı. 
22:21
12 Mayıs 2021

Son zamanlarda meme token’ları yani aslında hiçbir amaca sahip olmayan kripto para birimlerinin fiyatlarında çok büyük artışlar yaşandı. Bu artışların hiçbir temelinin olmaması ve sadece sosyal medya paylaşımlarından dolayı büyük artışlar yaşanması bir yandan piyasada endişelerin oluşmasına sebep olmuştu.

Yaşanan son hareketlere bakıldığında ise Ethereum kurucu Vitalik Buterin’in bu gidişata bir son verme niyetinde olduğu görülüyor.

Buterin’den Büyük Meme Token Satışları

Türk kripto para ekosisteminin popüler Twitter isimlerinden Squanch’ın paylaştığı bilgilere göre Vitalik Buterin son saatlerde yüklü miktarda meme token satışı yaptı. Buna ek olarak yapılan açıklamalarda, yaşanan fiyat düşüşleri sebebiyle diğer token sahiplerinin de satış yaptığı ve hatta bu konuda adeta yarıştıkları ifade ediliyor. Buterin’in satışları sebebiyle yaşanan fiyat düşüşleri paniğe sebep olmuş görünüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Squanch’ın açıklamalarına göre Buterin SHIB ve AKITA satışının ardından Dogelon (ELON) adlı bir meme coin’i de elinden çıkardı. Buterin’in Coinbase’e 133 milyon dolar değerinde ELON yolladığı ve Coinbase’in böyle bir kripto para birimini listeleme ihtimali çok düşük olduğu için ELON’ların sonsuza dek borsada kalabileceği de yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Öte yandan Buterin’in satışları sonrasında tamamen kırmızıya bürünen piyasada DOGE’un %13’ün üzerinde, SHIB’in %30’un üzerinde, AKITA’nın %50’nin üzerinde ve ELON’un %80’nin üzerinde değer kaybettiği görülüyor.

Buterin’den Önemli Yardımlar

Yapılan açıklamalara göre bu büyük satışların yanı sıra Buterin, Hindistan’da koronavirüs yardımı konusunda başlatılan bir girişime 1.000 ETH ve 58 milyon dolarlık ETH’u başka bir yardım girişimine gönderdi.

Bunlara ek olarak Buterin’in farklı yardım kuruluşlarına da gönderimler yaptığı Squanch’ın açıklamaları arasında yer alıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar