reklamı kapat

Verge Madenci Ödüllerini Yarılayacağını Duyurdu

4 Mayıs 2018
 • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Son zamanlarda Verge (XVG) fiyatı sert dalgalanmalar yaşadı. Verge geliştiricileri olumsuz yorumlara aldırmadan geliştirme yapmaya devam ediyor. Geliştiriciler dün Verge yatırımcılarını sevindirecek bir duyuru yaptı.

Kripto paranın Twitter sayfasından şöyle bir paylaşımda bulunuldu:

Verge blok ödülünü 9 Mayıs’ta yarılayacağız! 2,124,000. bloktan sonra yarılanma gerçekleşecek.

Verge yarılanması madencilerin blok oluşturduklarında kazandığı XVG token’i miktarını yarıya düşürecek. Verge ekibi bu duyurunun, Verge’ün ‘’tahmin edilebilir ve saydam’’ politikasının bir parçası olduğunu belirtti. Haber Twitter kullanıcıları tarafından heyecanla karşılandı.

Yarılanma XVG’yi nasıl etkiler?

Yarılanma sonrası dolaşımdaki XVG sayısı ve madenci ödülleri yarıya düşecek. Genel görüş, token sayısının azalmasıyla birlikte token’e talebin artacağı ve fiyatın yükselebileceği şeklinde. BTC gibi yüksek talep gören kripto para olsaydı, Verge fiyatının hızla artacağına yüksek ihtimal verebilirdik. Tabii ki yarılanmanın Verge’e olan taleple bir bağlantısı yok. Diğer yandan yarılanma sayesinde daha çok yatırımcının dikkati çekilebilir ve projeye destek artabilir. Yarılanmanın 9 Mayıs’tan sonra XVG fiyatına nasıl yansıyacağını hep birlikte göreceğiz.

Geçtiğimiz haftalarda XVG fiyatı hızla yükselmiş, akabinde çakılmıştı. Kripto para yatırımcıları arasında Verge’e gizli bir yatırımcının yatırım yaptığı konuşuluyordu. Bazıları bu tarz ortaklıkların gereksiz olduğunu düşünüyor. PornHub’ın ödemelerde XVG kabul etmesi ve Spotify söylentileri XVG’yi biraz hareketlendirse de beklenen patlama bir türlü yaşanmadı. Ardından Bitfinex XVG’yi listeledi ve bu yazının yazıldığı sıralarda XVG fiyatı 0.08 dolar seviyesinde.

Gizlilik odaklı kripto paralardan Verge topluluk tarafından açık kodlu olarak geliştiriliyor. Windows’un yanı sıra Android, IOS ve Linux’a cüzdan desteği sağlıyor ve günlük yaşamın her alanında kullanılan bir kripto para olmayı hedefliyor.

Kaynak: ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER

 • OSMAN
  10 ay önce

  Token sayısı YARILAN-MI-YOR. Madencilerin kazandığı token ödülü yarıya düşüyor….

  8
  • Yigit Demirel
   Yigit Demirel
   10 ay önce

   teşekkürler Osman bey, düzeltildi.

   7