VeChain Dev Ortaklarıyla Zirveyi Hedefliyor

VeChain geçtiğimiz yıllarda çok önemli bağlantılar kurdu.
18:00
22 Nisan 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

VeChain (VET) platformu Blockchain kullanılarak tedarik zincirlerini ve yönetim şekillerini iyileştirmeyi geliştirmeyi hedefliyor. VeChain tüketiciye sunulan ürünlerin kontrolünü sağlıyor, güvenilirliklerini onaylıyor. VeChain’in hizmet sunduğu farklı sektörlerdeki şirketleri bu yazımızda bir araya getirdik.

İçerik Rehberi

VeChain’in Ortakları

Yıllık geliri 67 milyar dolara ulaşan otomotiv devi Groupe Renault 2017’den beri VeChain’in ortaklarından.  Fransa merkezli Renault 2016 yılında üretilen otomobil sayısı bakımından dünyada liderdi. Ortaklığın içerisinde Microsoft ve Viseo da bulunuyor. Blockchain tabanlı kontrol sisteminde araba sahipleri araba hakkında bilgileri öğrenebiliyor. Bu bilgiler Blockchain sayesinde değiştirilemez oluyor. Örneğin arabayı satmak isteyen bir kişi kilometre göstergesinin doğruluğundan emin olabiliyor.

Denetim ve danışmanlık hizmeti sunan PriceWaterhouseCoopers (PwC) VeChain’in ortakları arasında. Yıllık geliri 37,7 milyar dolar olan şirket dünyadaki en büyük denetim firmalarından biri. Şirketin müşterileri arasında IBM, Ford, Dell, Cisco ve Fortune 500 listesindeki çoğu şirket bulunuyor. PwC kalabalık müşteri veri tabanı için VeChain’in Blockchain çözümünü kullanacak. Bu sayede kullanıcılar ürünlerin nereden geldiğini ve güvenirliğini kontrol edebilecek.

Çin merkezli National Research Consulting Center (NRCC) 2017’den bu yana VeChain’in ortağı. Bilişim teknolojileriyle alakalı danışmanlık hizmeti sunan firma, daha çok yeni şirketlerin profesyonel statüye ulaşması için yardımcı oluyor. NRCC VeChain kullanarak Çin tütün endüstrisinde sahteciliğin önüne geçebilmek adına bir teknoloji geliştiriyor.

Kuehne & Nagel tedarik zinciri ve lojistik firması, 2016’dan bu yana VeChain’in ortakları arasında. Dünyanın en büyük yük gemisi ve havadan yük taşımacılığı şirketlerinden biri. Şirket VeChain Blockchain’ini kullanarak fatura ve varlıkları akıllı hale getirmek istiyor. Böylece müşterilerin taşınan malları daha kolay takip etmelerini sağlamayı hedefliyor.

Yukarıdaki bahsettiğimiz şirketlerin haricinde VeChain finansal hizmetler, sertifika programları, emlak, telekomunikasyon, ve doğa dostu enerji gibi daha birçok sektörde ortaklık kurmuş durumda. Çoğu Çin merkezli şirketler olmasının yanı sıra dünyada farklı noktalara yayılan VeChain bir Blockchain devi olma yolunda ilerliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar