X


VanEck’in Dijital Varlıklar Başkanı, Bitcoin İçin Kritik Seviyeyi ve Beklentisini Açıkladı

Gabor Gurbacs, mevcut Bitcoin fiyat düşüşünü ve MicroStrategy'nin lider kripto para konusundaki planına değindi.
19:10
22 Ocak 2022
Okuma Süresi: < 1 Dakika

VanEck fonunun önde gelen kripto uzmanı, lider kripto para birimi hakkında önemli yorumlarda bulundu. Amiral gemi Bitcoin, son birkaç gündür rotasını aşağı yöne çevirdi ve sert düşüşler yaşadı.

Başarılı Uzman, Bitcoin Öngörüsünü Aktardı

VanEck’in Dijital Varlıklar Başkanı Gabor Gurbacs, mevcut Bitcoin fiyat düşüşünü ve MicroStrategy’nin lider kripto para konusundaki planına değindi. Gurbacs, yatırımcıları korkutan açıklamayı yaparak BTC’nin 20.000 dolara varan ciddi bir gevşeme görebileceğini düşünüyor.

Deneyimli uzman, Bitcoin‘den nefret eden Peter Schiff’in cuma günü yayınlanan altın ve Bitcoin yorumuna atıfta bulundu. Schiff, Bitcoin’in 30.000 doları kaybetmesi halinde 10.000 dolara kadar gerileyebileceğini kaydetmişti. Gabor Gurbacs ise 32.000 dolarlık desteğin düşmesi ile BTC’nin 20.000 dolara gerileyebileceğini öngörüyor.

Bununla birlikte mevcut seviye, MicroStrategy tarafından tutulan toplam 124.000 Bitcoin’in ortalama fiyatıdır. Şimdiye kadar MSTR yıllık süreçte %31’den fazla düştü. Bu nedenle şirket geçen yıl BTC’de elde ettiği kazanımları kaybetti. Genel olarak Gurbacs, BTC‘nin bu hafta sonu davranış biçiminin pazartesi günü piyasalara yansıyacağını belirtti. Ayrıca Grubacs, finans kurumlarının yatırım yapmak istediği piyasada bol miktarda likit sermaye olduğunu da sözlerine keledi.

Geride Kalanlar İçin Fırsat Doğabilir

Birçok yatırımcı BTC 10.000 dolarken giriş yapmadı ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.000 dolara olan yolculuğu kaçırdı. Bu nedenle VanEck’teki kripto direktörü, fiyat düştüğünde trene birçok kişinin atlayacağını belirtti. Bunun nedeni ise merkez bankalarının para basma stratejisi, hiper enflasyon ve birçok yatırımcının mevcut piyasa koşullarına tahvillere güvenmemesidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar