reklamı kapat

Uzmanlar Uyardı: Bu Hafta Sonu Bitcoin İçin Kritik

Crypterium analiz firması, Bitcoin yatırımcılarını uyardı.
20:01
17 Temmuz 2020

Bitcoin, bütün dünyanın gündemine oturan Twitter saldırısını çok hafif yaralarla atlatmış gibi gözüküyor. Saldırı öncesinde 9.200 dolardan işlem gören BTC’nin saldırı sonrasında 9.100 dolara kadar gerilemesi aslında Twitter olayının BTC üzerinde neredeyse hiçbir etkiye sahip olmadığını düşündürüyor. Buna rağmen önümüzdeki günlerde Bitcoin’in hareketleri beklenmedik bir şekilde sert olabilir ve Crypterium isimli kripto para araştırma firmasının çalışanları yatırımcıları bu konuda uyardı.

Bitcoin İçin Kritik Destek

Crypterium tarafından yayınlanan bir yazıya göre, lider kripto para birimi Bitcoin her hafta sonu olduğu gibi bu hafta sonu da sert bir düşüş yaşayabilir  ve 8.900 dolar noktasına kadar düşebilir. Analistler 8.900 dolar noktasının altına inilmesi durumunda ise BTC için asıl düşüşün başlayacağını düşünüyorlar. Bitcoin’in Cumartesi ve Pazar günlerinde 9.000 dolar ile 8.900 dolar arasında gidip gelmesi bekleniyor.

Eğer BTC önemli destek noktası olan 8.900 doları kaybederse bunun devamında 8.600 doların ve son olarak 8.000 doların gelebileceği vurgulanmakta. Bitcoin en son aylar önce böyle bir düşüş yaşamış ve devamında toparlanması haftalar sürmüştü. Böyle bir düşüş bazı yatırımcılar için dipten alım fırsatı anlamına gelse de oluşacak FUD, fiyatın çok sert gerilemesine yol açabilir.

Buna rağmen yaşanan Twitter saldırısının Bitcoin‘e olan etkisi birçok kişi tarafından “olumlu” olarak görülmekte. Bitcoin bu olumlu etki sayesinde belki de belirtilen 8.000 dolar bandına kadar gerilemekten kurtulabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.