X

Uzmanlar Kripto Paraların Teknolojisi Hakkında Ne Söyledi

Her yıl düzenlenen bir etkinliğe katılan kripto para uzmanları ve sektör unsurları Blockchain teknolojisinin benimsenmesini değerlendirdi.
11:00
28 Şubat 2019

Kripto para piyasasındaki bir grup uzman ve sektördeki bazı isimler geçtiğimiz günlerde bir toplantı düzenledi. The Wall Street Journal CIO Network isimli etkinlikte kripto paraların ve teknolojisi Blockchain’i değerlendiren uzmanlar ilgi çekici ifadelere imza attı. Uzmanlara göre Blockchain teknolojisinin benimsenmesi için henüz erken olabilir.

Benimsenme İçin Erken

Kripto paraların teknolojisinin mevcut şekline göre daha geniş ölçekte bir benimsenme oranına ulaşması ve teknolojiden faydalanan kullanıcıların sayısının aynı doğrultuda artması bu yeni varlık sınıfına önemli ölçüde katkı sağlayabilir. Ancak Wall Street Journal CIO Network’ün üyeleri böylesi  bir benimsenme için halen erken olduğunu savunuyor.

Haberimize konu olan iddiaların dile getirildiği toplantıya dünyanın çeşitli yerlerinde faaliyetlerini sürdüren dev şirketlerin bilişim kurulu başkanları ile teknoloji uzmanları katıldı. Her yıl düzenlenen etkinliğe bu yıl da çok sayıda startup dahil edildi ve zengin çeşitlilikte bir ortam oluşturuldu. Bu uzmanlara göre Blockchain teknolojisi halihazırda pratik bir kullanım alanına zaten sahip. Ancak bu isimler teknolojide geliştirilen yeni uygulamaların geniş ölçekli olmadığını belirtiyor. Bu nedenle daha geniş ölçekte bir benimsenmeye mümkün gözüyle bakılmıyor.

Blockchain Kullanım Alanları

Küresel çapta faaliyet gösteren ünlü şirketlerden IBM’in üst düzey yetkililerinden Bridget van Kralingen konu hakkındaki yorumlarını paylaştı. Kralingen’e göre Blockchain teknolojisi eninde sonunda kendisine daha fazla kullanım alanı oluşturacak. Ancak bunun için belirli şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Bu şartların yerine getirilmesi de ancak zamanla mümkün olacak gibi görünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar