f Uzmana Göre Bitcoin'de Tehlike Geçmiş Değil! Kripto Kralında 11 Eylül Saat 02.59'a Dikkat! › COINTURK

Uzmana Göre Bitcoin’de Tehlike Geçmiş Değil! Kripto Kralında 11 Eylül Saat 02.59’a Dikkat!

Özet

  • Kripto analisti Rekt Capital, Bitcoin'in (BTC) yaklaşık 26 bin dolar seviyesinin direnç görevi gördüğünü belirtti.

  • Analist, Bitcoin'in bu direnci geçmekte zorlandığını ve yaklaşık 20 bin dolara doğru bir düşüş öngörüyor.

  • Rekt Capital ayrıca yapay zeka altcoin'i Fetch.AI'nin (FET) güncel görünümünü değerlendirerek FET'in belirli bir dirence takıldığını söyledi.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
08:21
8 Eylül 2023

Kripto para uzmanı ve analisti Rekt Capital, son 30 günde yüzde 10’a yakın değer kaybeden kripto kralı Bitcoin (BTC) için güncel görünümü değerlendirdi. Analist haftalık zaman diliminde yaklaşık 26 bin dolar seviyesinin BTC için direnç görevi gördüğüne vurgu yaparak 20 bin dolara varan bir düşüş beklediği konusunda yatırımcıları uyardı.

26 Bin Dolar Direncinin Düşüşün Tetikleyicisi Olmasını Bekliyor

Anonim kripto para analisti Rekt Capital, 26 bin dolar seviyesinin Bitcoin için direnç görevi gördüğüne dikkat çekerek “BTC, yeni bir direnç olarak hareket eden yaklaşık 26 bin dolar seviyesini geçme mücadelesi veriyor.” dedi. Analistin paylaştığı fiyat grafiğine bakıldığında yaklaşık 26 bin dolar seviyesinin haftalık zaman diliminde direnç görevi gördüğü görülüyor.

CoinMarketCap verilerine göre BTC, son 24 saatte yüzde 2,12 yükselişle analistin işaret ettiği 26 bin doların hemen üzerinde, 26 bin 353 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in haftalık mum kapanışını bu seviyelerden yapması direncin kırıldığı anlamına gelecek olsa da analist direncin kırılmasını beklemiyor ve yaklaşık 20 bin dolara doğru geri çekilme bekliyor. Bitcoin’de haftalık mum kapanışının 11 Eylül’de saat 02.59’da olacağını ekleyelim.

Yapay Zeka Altcoin’i Fetch.AI’nin Güncel Görünümünü Yorumladı

Rekt Capital, ayrıca izleme listesindeki altcoin olan Fetch.AI‘yi (FET) de yorumladı. Analist geçen yıl değerini yüzde 150’nin üzerinde artıran yapay zeka (AI) altcoin’i FET’i yakından takip ediyor. Fetch.ai, merkeziyetsiz bir dijital ekonomi yaratmak ve kolaylaştırmak için makine öğrenimi, yapay zeka ve Blockchain gibi teknolojileri bir araya getirmeyi amaçlayan merkeziyetsiz bir makine öğrenme ağıdır. FET token’i, ağ işlemleri için bir ödeme aracı olarak kullanılmaktadır.

Rekt Capital’e göre FET’in son bir ayda yüzde 20’nin üzerinde değer kazanmasına rağmen bir sonraki fiyat seviyesi son iki buçuk aydır direnç olarak hareket ediyor:

FET’in mavi seviyeyi destek olarak geri kazanması elbette yükseliş anlamına geliyor çünkü mavi seviyenin geri kazanılması FET’in 0,36 dolardaki siyah direncin ötesine geçmesini sağlayacak ancak şu an için bu seviye direnç olarak hareket ediyor. Aslında FET, son 2.5 aydır bu dirence doğru yükseliyor ve her seferinde bu mavi seviyeyi destek olarak geri alamıyor.

Bu nedenle teknik olarak FET bir sonraki duyuruya kadar bir aralıkta (yeşil kutu desteğinden mavi yatay dirence) kilitlenmiş durumda.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI