f Uzman Analistten Yeni Bitcoin (BTC) Yorumu: Bitcoin Canlı Döneme Geri mi Dönüyor? › COINTURK

Uzman Analistten Yeni Bitcoin (BTC) Yorumu: Bitcoin Canlı Döneme Geri mi Dönüyor?

Özet

  • Bitcoin (BTC) yatay seyri devam ediyor; bu durum analistler tarafından farklı şekillerde yorumlanıyor; Raoul Pal da yorumlarını paylaştı.

  • Goldman Sachs'ın eski yöneticisi Pal, kripto paraların bir kara delik olma yolunda ilerlediğini ve BTC'nin canlanmasını beklediğini aktardı.

  • Julien Bittel, BTC, ETH ve SOL'un dördüncü çeyrekte yükselişe geçmesini bekliyor; BTC'nin 30.000 dolar ve 32.000 dolar seviyelerini kırması olası.

  • Piyasaya etkisi: nötr
21:20
15 Ağustos 2023

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) yatay seyri bütün olumlu ve olumsuz haberlere rağmen devam ediyor. Bu durum aslında sıradan bir blok ödülü yarılanması öncesi sessizlik olarak yorumlansa da analistlerin bununla ilgili yorumları değişik durumlara işaret ediyor. BTC yorumlarına bir yenisi ise ünlü analist Raoul Pal tarafından eklendi. Bitcoin canlı olduğu ve ciddi volatiliteye sahip olduğu döneme geri mi dönüyor?

Raoul Pal, Bitcoin Yorumunu Paylaştı

Goldman Sachs’in eski yöneticilerinden olan ünlü isim, kripto para piyasasındaki likiditenin ne kadar az olduğuna parantez açtı. 1 milyon takipçisi bulunan ünlü isim, şu an BTC’nin ve kripto paraların diğer bütün varlık sınıflarını emen bir kara delik olma yolunda ilerlediğini de aktardı. Analist, BTC fiyatının önümüzdeki günlerde canlanması ve yeni bir hareketlenme yaşamasını bekliyor. BTC grafiğinin yeni bir kırılıma yakın olduğunu aktaran analist bunu son 3 hareketin örnekleri ile bezedi.

Pal’ın yorumlarını destekleyen bir yorum da ünlü analist ve makro araştırma bölümü başkanı Julien Bittel’den geldi. Bittel, BTC, ETH ve SOL‘un bu senenin dördüncü çeyreğinde yükselişe geçmesini beklediğini aktardı. Bu da aslında Eylül ayı itibarıyla yeni bir rallinin başlayacağı anlamına geliyor. BTC fiyatının 30.000 dolar ve devamında 32.000 dolar seviyelerini kırması kesinlikle beklenen etkiyi yaratabilir veya buna yardımcı olabilir.

Bitcoin Canlı

SOL, son 1 aylık sürede en hızlı yükselen top 10 coinlerinden birisi oldu ve FTX ile olan bağını resmen kopardı. Ethereum ise devamlı olarak yakılan ETH miktarı ve merkeziyetsiz ekosistemin büyümesi ile sürdürülebilir bir yükseliş elde etmeye devam ediyor. Pal ve Bittel, ETH/BTC paritesinde de bu sebeple büyük bir sıçrama bekliyorlar.

ETH aslında son 7 günde BTC’ye göre düşüşe daha fazla direndi ve söz konusu açıklama bu kapsamda çok daha mantıklı ve oturaklı gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI