Uzman Analistler, Balina Hareketlerini İzledi: BTC’de Kırılım Bu Seviyede Gerçekleşebilir

CryptoQuant'ın bildirdiği verilerde balinalar potansiyel satıcılar olarak varlıklarını artırıyor olabilir.
15:45
24 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin balinaları, büyük işlemlerin borsalara geri akması endeniyle bu hafta yine gündeme oturdu. Zincir üstü analitik platformu CryptoQuant’ın bildirdiği verilerde balinalar potansiyel satıcılar olarak varlıklarını artırıyor olabilir.

Lider Bitcoin 51.000 Dolara Tırmanıyor

CryptoQuant’ın Borsa Balina Oranı göstergesine göre büyük girişlerin toplam girişler içerisindeki borsalara oranı şu anda yılın en yüksek seviyesine ulatı. BTC/USD paritesi geçtiğimiz gün 51.000 dolara yükselirken girişler önemli ölçüde hız kazandı. Bunun anlamı, büyük yatırımcıların Bitcoin’in mevcut aralığından kâr almayı planladığı olabilir.

Analitik platformunun analistleri, Bitcoin’de 51.000 dolar seviyesinin dikkatle izlenmesini ve kırılımın buradan başlayabileceğini ifade etti. Bu seviyenin aşılmasının ardından ise önemli direnç noktasının 56.800 dolar olduğu aktarıldı. Şüphelere rağmen Bitcoin, 50.000 doların üzerinde kalmayı başardı. Bu bölge daha önce yükseliş momentumunun kazanılması için kilit bir rol oynuyordu.

Nelere Dikkat Edilmeli

Bilindiği üzere balinalar, satın alma hamlesi açısından küçük yatırımcılardan ayrıldı. CryptoQuant ve diğer analitik platformları bunun hale geçerli olduğunu doğruladı ve borsa çekimleri tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.900 dolara varan kırılmadan önceki eylül ayına benzer bir birikimi yansıtıyor.

Kripto para piyasasındaki genel eğilim yukarı yönde seyrediyor. 50.000 dolarlık psikolojik barajın aşılması artış trendini doğrulamak adına önemli bir engeli ifade ediyor. BTC boğaları, yılı 50.000 doların üzerinde bitirmek adına girişimlerini sürdürüyor.

Lider kripto para Bitcoin, 2021 yılına 28.000 dolar seviyesiyle merhaba demişti. Neredeyse iki katı fiyatına ulaşan BTC, 2022 yılını hangi seviyelerde karşılayacak göreceğiz. Uzman yorumları, boğa koşusunun bitmediği bir senaryo oluşturuyor. Bu bağlamda Bitcoin ve Ethereum, mevcut durumda kritik bölgelerde yer alıyor. Kırılım bölgelerinin yerle bir edilmesi, boğa koşusunun devamını sağlayacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar