X


Usta Analist: Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) Patlamanın Eşiğinde! 

Piyasanın popüler analistlerinden The Crypto Dog, Ethereum ve Bitcoin fiyatlarının ciddi bir yükseliş hazırlığında olduğunu dile getirdi. 
09:15
9 Ağustos 2021

Piyasanın popüler analistlerinden The Crypto Dog yaptığı açıklamalarda, kripto para piyasasında güç belirtileri olduğunu dile getirdi ve Bitcoin (BTC) ile Eteherum’un (ETH) çok büyük artış yaşamanın eşiğinde olduğunu ifade etti.

BTC İlk Hedef: 50.000 Dolar

Analist yaptığı açıklamalarda şu anda BTC fiyatı için 43.000 doların çok önemli olduğunu ifade ediyor ve ilk hedefin 50.000 dolar olduğunu belirtiyor. The Crypto Dog’un açıklamalarına göre 50.000 dolar çok uzun süre geçmeden görülecek ve analist bu konuda oldukça rahat olduğunu “Ayaklarımı uzattım bekliyorum” sözleri ile ifade ediyor.

Öte yandan bilindiği gibi lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı hafta sonu yaptığı hamle 45.360 dolara kadar yükseldi ve Pazar günü başlayan geri çekilme ile 42.700 dolara kadar düştü. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 43.580 dolar bandında işlem gören BTC için 43.600 doların çok önemli olduğu ifade ediliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Eğer BTC haftayı 43.600 dolar üzerinde kapatmayı başarabilirse analistler, bir boğa koşusunda olduğumuzun kesinleşeceğini dile getiriyor. Görünüşe göre BTC’de bu önemli seviyenin üzerinde kalabilmek için şu anda yoğun bir çaba sarf ediyor.

ETH Yükselişe Hazır

Bitcoin’in yanı sıra The Crypto Dog’a göre piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum da bir yükseliş hazırlığında. Şu an için ETH’da 3.100 doların önemli bir direnç olarak hizmet verdiği düşünülüyor.

Bu noktada analist yaptığı açıklamalarda ETH fiyatının 1 ayın en yüksek seviyeleri olan 3.180 dolar bandına yükselmesi ile artış sinyallerinin arttığını ve ETH’da yeni zirvelerin yakın olduğunu ifade ediyor.

Tüm bunlara ek olarak analist ETH/BTC işlem çiftinde Ethereum’un Bitcoin’den daha iyi performans göstereceğini düşündüğünü de sözlerine ekliyor. Dolayısıyla eğer analistin tahminleri isabetli olursa Bitcoin’de yakın vadede ilk olarak 50.000 dolar görülecek ve ETH yeni bir rekor seviye belirleyecek.

Ancak bu noktada analistlerin tahminlerinin her zaman isabetli olmadığını ve yatırımcıların her zaman kendi araştırmalarını yapmalarının önemli olduğunu vurgulamakta fayda var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar