reklamı kapat

Ünlü Yazar Yeni Bitcoin Tahminini Açıkladı

Robert Kiyosaki'ye göre Bitcoin 75.000 doları görebilir.
12:00
17 Mayıs 2020

Rich Dad, Poor Dad isimli ünlü kitabın yazarı Robert Kiyosaki, daha önce de lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkında oldukça olumlu açıklamalarda bulunmuştu. BTC’nin aynı altın gibi enflasyona karşı bir sigorta olduğunu belirten Kiyosaki, merkez bankalarının sınırsız para basarak aslında Bitcoin yatırımcılarının ellerini daha da güçlendirdiğini düşünüyor.

Kiyosaki, Bitcoin Tahminini Açıkladı

Kiyosaki dün yayınladığı bir tweet’inde ekonominin ölmekte olduğunu ve Federal Rezerv’in gerekli işlevlere sahip olmadığını ifade etti. Çöken bir ekonomide yatırım yapılacak en iyi varlıkların Bitcoin, altın ve gümüş olduğunu belirten Kiyosaki, BTC hakkında bir fiyat tahmini de yaptı.

Lider kripto para biriminin yaklaşık 3 yıl içerisinde 75.000 dolar gibi bir fiyat seviyesine yükseleceğini belirten Kiyosaki, gümüşün de 5 yıl içerisinde 40 dolarlık değere çıkacağını düşünüyor. Altın konusunda da tahminini açıklayan tecrübeli yazar, 1 yıl içerisinde ONS Altının değerinin 3.000 dolara çıkmasını bekliyor.

Kiyosaki’nin kısıtlı arza sahip üç varlığın fiyatlarında böylesine artış öngörmesinin temel sebebi ise ABD’nin trilyonlarca dolarlık yardım paketleri açıklaması ve bunları yeni para basarak gerçekleştirmesi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.