X


Ünlü Yazar Uyardı: Bitcoin, Altın, Gümüş ve Dolardan Hangisini Seçmeli?

Robert Kiyosaki, Bitcoin, altın ve gümüş yatırımcılarına seslendi.
15:22
15 Kasım 2020

“Zengin Baba, Yoksul Baba” kitabının yazarı ünlü ekonomist Robert Kiyosaki, sıkı bir Bitcoin (BTC) taraftarı olması ile de tanınıyor. Kiyosaki, daha önce Koronavirüs krizinin en yoğun yaşandığı tarihlerde de insanlara BTC alma tavsiyesinde bulunmuş ve devamında Bitcoin 16.000 dolar üstüne kadar çıkarak ünlü yazarı yanıltmamıştı.

BTC kiyosaki

BTC, Altın ve Gümüşü Geçecek

Kiyosaki o tarihlerde lider kripto para birimi Bitcoin’in yanı sıra altın ve gümüş gibi diğer güvenli liman varlıklarını da tavsiye etse de şimdiki açıklamasında bu ifadesini biraz değiştirdi. Ünlü yazar, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Bitcoin’in şu an en güvenli varlık olduğunu belirterek bunun altın, dolar, gümüş ve akla gelebilecek her türlü yatırımı geride bırakacağını vurguladı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitcoin’in altın ve gümüş gibi enflasyona karşı dayanıklı varlıklara kıyasla çok daha hızlı büyüyüp yayıldığını belirten ekonomist, ABD dolarının ise çok ama çok hızlı bir şekilde çakıldığını vurguladı. Birçok faktör sebebiyle ABD dolarına yönelik ilginin azaldığını ve bunun yakında rezerv para birimi statüsünü kaybedeceğini ifade eden Kiyosaki, herkese yeniden BTC alma tavsiyesi verdi.

ABD Çökmeye Başladı

ABD hükümeti Koronavirüs salgını döneminde 6 trilyon dolardan fazla para bastı ve işsizlik verileri 1929 ile 1930 yıllarında görülen Büyük Buhran dönemindekinden bile daha fazla. Bu da ABD’nin artık gerçekten de hem parasal hem de ülkesel açıdan değer kaybettiğine işaret ediyor. Kiyosaki ise çözümün Bitcoin olduğunda ısrarcı.

Yatırımcılara altın ve gümüş alımının da iyi olduğunu belirten Kiyosaki, çöküşe karşı en büyük ve önemli silahın ise Bitcoin olduğunu düşünüyor. Kiyosaki’ye göre Bitcoin alanlar sadece enflasyona karşı korunmakla kalmayacak, aynı zamanda geleceğe yatırım yaparak sonunun nereye varacağı belli olmayan bu Bitcoin devrimine katkı sağlamış olacak.

“Bitcoin Alın!”

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı da bu açıklamalar ve gelişmelerin devamında 16.000 dolar üstünde kalmaya devam ediyor. Balinalar ve kurumsal yatırımcılar ara ara yüklü satışlar yapıp sert dalgalanmalara neden olsa da şu an için hem mikro hem de makro faktörler kesinlikle BTC lehine gibi gözüküyor. Bitcoin fiyatının 20.000 dolar seviyesinin üstüne çıkması ise gerçek bir ralliyi başlatabilir ve herkesin gözü buraya çevrilebilir.

Yani ünlü yazar altın ve gümüşün fiyatlarında da yükseliş görüleceğini ifade etse de Bitcoin’in bütün bunları geride bırakacağını vurgulayıp yatırımcıları uyarmakta.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar