X


Ünlü Rapçi, 1 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Ödülü Dağıtıyor!

Bitcoin dağıtan sanatçı, ilgi odağı oldu.
19:51
18 Aralık 2020

Grammy ödülüne aday gösterilen ünlü rapçi Megan Thee Stallion, ABD’nin en popüler ödeme uygulamalarından Cash App ile imzaladığı ortaklık programı dahilinde 1 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) dağıtıyor. Stallion, Twitter’daki takipçilerine ve hayranlarına toplamda 1 milyon dolarlık BTC dağıtacağını açıklayarak ciddi bir kitleye ulaştı.

1 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Dağıtılıyor

1 milyon dolar değerinde Bitcoin tek seferde veya 1’er BTC olarak verilmeyecek. Bunun yerine CashApp uygulamasını kullanan kişilerin hesap bilgilerini ilgili tweet’in altına girmeleri ve gelecek ödülü beklemeleri gerekiyor. CashApp, Twitter CEO’su Jack Dorsey’in yönettiği Square’e bağlı bir uygulama ve ABD’de inanılmaz bir kullanıcı kitlesine sahip.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Kampanyanın 17 Aralık tarihinde başlatıldığı ve şimdiden 170.000’e yakın cevap aldığı görülüyor. İlgili gönderiye ve cevaplara bakıldığında ise şimdiden birçok kullanıcıya 0,0005 BTC ödül gönderildiği görülüyor. Bu da yaklaşık olarak 100 TL’ye denk geliyor. Peki bu hamle bazı kişilere yaklaşık 12 dolar değerinde Bitcoin kazandırmak dışında tam olarak nasıl bir etkiye sahip olacak?

CashApp, Bitcoin Kabulü İçin Önemli

Bitcoin’in ABD’nin en büyük ödeme uygulamalarından birisinde kullanılması ve bunun ünlü bir sanatçı tarafından duyurulması, kesinlikle ana akım kabul için eşi bulunmaz bir gelişme. CashApp uzun süredir Bitcoin alım satım işlemlerini desteklese de şimdi BTC fiyatının 23.000 dolara kadar çıktığı bir anda bunun tanıtımının çok daha iyi yapılabileceği görülüyor.

Aslında Bitcoin fiyatını bu seviyelere kadar taşıyan temel etmen de PayPal’ın müjdesi olarak görülüyor. PayPal, yıllarca kripto para sektörüne düşmanca bir tavırla yaklaştıktan sonra kripto para ödemelerini entegre edeceğini duyurdu.

BTC Fiyat Yükselişi Bu Kampanyalar İle Sürebilir

BTC fiyatı da bu haber ile tam anlamıyla rekor bir yükseliş elde etti. PayPal’dan sonra ABD’deki en büyük ödeme uygulamalarından olan CashApp, bu ana akım kabulü ve BTC fiyat yükselişini daha da hızlandırabilir.

Kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e akın etmesi fiyatı hızlı bir şekilde 23.000 dolara kadar taşıdı. Bunun devamında ise bireysel FOMO’nun ve kabulün devam etmesi gerekiyor. Eğer hem bireysel hem de kurumsal kabul aynı oranda devam ederse 2017 yılında görülen ralli sonrası düşüşün gerçekleşmemesi ve fiyatın devamlı olarak yükselmesi bile mümkün.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar