Ünlü QCP Analistleri: Haftalar Sonra Bitcoin Herkesi Şaşırtabilir! İddialı Tahminin Dayanağı Ne?

Özet

  • QCP analistleri en geç Ekim ayında Bitcoin rallisinin başlamasını bekliyor.

  • Eğer tarih tekerrür ederse BTC 34.000 dolara sıçrayabilir.

  • Kripto paralar en son 2018-2019 yılında bu kadar sıkıcıydı.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
03:00
16 Ağustos 2023

Bitcoin fiyatı yazı hazırlandığı sırada 29.250 dolar desteğini test etmeye meyilli görünüyor ancak analistler umutlu. Düzenli piyasa tahminlerini paylaşan QCP analistleri son değerlendirmelerinde önemli bir detaya dikkat çektiler. Haftalar içinde BTC fiyatında şaşırtıcı bir hareketlilik görebiliriz. Peki tahminler ne yönde?

Bitcoin Uzman Yorumları

QCP Capital analistleri bugün yayınlanan son piyasa değerlendirmelerinde Bitcoin’in 34.000 dolara doğru bir “sharo rallisinden” sadece birkaç hafta uzakta olabileceğini söylüyor. Eğer haklı çıkarlarsa önümüzdeki birkaç hafta içinde BTC fiyatı bir karar noktasından geçecek. Bitcoin’in aylarca süren kararsızlık döneminin ardından hala salınım halinde olması nedeniyle, piyasa gözlemcileri bir tür piyasa trendinin geri döneceğini tahmin etmeye hevesli.

QCP Capital için Eylül ayı BTC/USD’nin 2022 ayı piyasasının sonunda başlayan yükselen bir kama yapısını tamamlaması sayesinde takvimdeki en önemli ay. Güncellemenin bir bölümünde şunlar yazıyordu;

“Grafiklerde, BTC‘nin 15 bin dip seviyesinden bu yana işlem gördüğü kama modeli, Eylül ayının başında ilk sonlanma noktasına ulaşıyor”.

Bitcoin Fiyatı Artacak Mı?

QCP, spesifik ilgi alanının 29.300 dolar olduğunu söyledi. Fiyat yazı hazırlandığı sırada bu seviyede ve haftalardır bu bölgede kalmaya devam etti. Ara sıçrama ve düşüşleri görmezden gelirsek BTC fiyatı bahsedilen talep bölgesine çivilenmiş görünüyor. QCP analistlerinin son piyasa değerlendirmesinde şunlar yazıyordu;

“Bizi 34.000 dolar direncine götürecek keskin bir ralli olacak mı? Bu yıl destek trend çizgisine dokunan fiyat bunu 3 kez yaptı ve şimdi de yaparsa 34.000 doları test edebilir. Bunu öğrenmeden önce birkaç hafta daha sakin geçebileceğini düşünüyoruz. Eylül sonu short pozisyonlarımızı geri almak ve zamanı geldiğinde Aralık sonu volatilitesini longlamak için tetikteyiz.”

QCP’nin bakış açısı, 2023 Bitcoin boğa piyasasının geri dönüşü için Ekim ayını son tarih tarik olarak belirliyor. Makroekonomik eğilimleri ele alan QCP, bu arada kriptodaki statükoyu yansıtarak önemli bir değişimin hala ortaya çıkmadığını savundu.

“Trade en son 2018 ve 2019’daki kripto kışı sırasında bu kadar sıkışmıştı ve piyasayı yeniden canlandırmak için makro ortamda bir değişiklik olması gerekti. Makro ortamdaki bu oyun değiştirici hareket henüz görünürde olmasa da önümüzde çok fazla kısa vadeli fiyat katalizörü var. MTGOX, GBTC, Blackrock/Fidelity’nin başvurularına ilişkin olası bir SEC kararı, merkezi borsalarla ilgili gelişmeler, stablecoinlerle ilgili düzenleme ve daha birçoğu”.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar