reklamı kapat

Ünlü Profesörden Bitcoin (BTC) Yatırımcılarını Kızdıran Açıklama

Profesör Steve Hanke, Bitcoin yatırımcılarını yine kızdırdı.
17:17
5 Ekim 2020

John Hopkins üniversitesi profesörlerinden Steve Hanke, aslında Türkiye içerisinde de bilinen bir isim konumunda. Hanke daha önce Türk yetkililer ile yaptığı görüşmeler ve Twitter’dan sık sık Türkiye ile ilgili gönderiler paylaşması ile biliniyor. Önemli bir ekonomi profesörü olan Hanke’nin Twitter hesabından Bitcoin ile ilgili yaptığı bir açıklama ise ciddi tepki alacak gibi gözüküyor.

“Bitcoin Alanlar Enayidir”

Hanke, Bank of Canada tarafından yapılan bir ankete göre düşük finansal okuryazarlığa sahi olan kişilerin Bitcoin alma oranının iki kat fazla olduğunu paylaştı. Bunun devamında iğneli bir açıklama yapan Hanke, aslında teknik olarak Bitcoin satın alanların enayi ve finans konusunda yetersiz bilgiye sahip insanlar olduğunu vurgulamış oldu.

Aslında Hanke daha önce de Bitcoin hakkında olumsuz açıklamalarda bulunmuştu. Ünlü profesör Bitcoin alımının kumar oynamaktan farksız olduğunu, bunun hiçbir teknik analize sahip olmadığını belirtti. Buna rağmen Bitcoin’in her geçen gün daha fazla ilgi çekmesi ve kurumsal yatırımcıların talebine maruz kalması tam tersi bir duruma işaret ediyor.

MicroStrategy gibi kurumsal firmalar da Bitcoin almaya başladı ve bu furya küresel olarak yayılmaya devam ediyor.


Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.