Ünlü Platformdan Kritik Rapor: Bu Altcoin’i Radarınıza Alın!

Kripto para piyasası çalkantılı bir dönemden geçerken, önde gelen platformlardan CoinMarketCap uzun vadede umut vaat eden bu altcoin'e dikkat çekti. 
20:00
2 Ekim 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası çalkantılı bir dönemden geçerken, önde gelen platformlardan CoinMarketCap uzun vadede umut vaat eden bu altcoin’e dikkat çekti.

MATIC-Robinhood: Ekim’de Bu Seviyeler Gelebilir!

Polygon (MATIC), özellikle Robinhood duyurusundan sonra yine odak noktası haline geldi. Bu gelişme, MATIC’in fiyatı üzerinde olumlu bir etki yaratmıştı. Kripto para piyasasındaki volatilite göz önüne alındığında, yatırımcılar MATIC’in yakın gelecekte hangi yöne gideceğini merak ediyor. CoinMarketCap’in kripto para topluluğuna göre, Polygon 31 Ekim’de 0,885 dolara ulaşacak. Bu, %17’lik bir artış anlamına geliyor. Ankette şu ana kadar 3.713 kişi oy kullandı. 27 Eylül’de Robinhood, Web3 cüzdanının yalnızca Polygon’da piyasaya sürüleceğini duyurmuştu.

Büyük duyuruya rağmen, MATIC fiyatında büyük oranda bir ralli gözlemlenmedi. Buna rağmen, yeni lansmanın sonunda yatırımcıda olumlu bir değişime neden olma olasılığı var. MATIC’in yatırımcı endeksi son dört haftadır düşüş kaydediyordu. Kritik gelişmenin, yatırımcı hissiyatını yeşile çevirmesi bekleniyor. Zayıf performansına rağmen, MATIC’teki son gelişme oldukça umut verici. Özellikle uzun vadede MATIC’in performansını iyileştirme potansiyeline sahip. Şu anda, Polygon, gün içinde %0,54 ve önceki hafta boyunca %0,71 düşüşle 0,764 dolardan işlem görüyor. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, MATIC’in toplam piyasa değeri 6,4 milyar dolar.

Yeni Zirveler İçin Bu Şart!

Uzmanlara göre altcoin’lerin yeni zirvelere çıkması için Bitcoin’in (BTC) ve Ethereum’un (ETH) hareketlenmesi gerekiyor.  2022’de BTC fiyatlarını yükseltebilecek bazı katalizörler var. İlk olarak, Ethereum Merge yükseltmesinin uzun vadede kurumsal yatırımcıyı sektöre çekmesi bekleniyor. Merge’ün BTC üzerinde doğrudan bir etkisi olmayacak.

Bununla birlikte, yüksek korelasyon nedeniyle muhtemelen dolaylı olarak etkileyecektir. Uzun vadede ETH yükselirse BTC fiyatı da muhtemelen artacaktır. BTC ve diğer kripto para birimlerini etkileyecek düzenleyici sorunlar da var. Örneğin, Ripple Labs ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki davanın 2022’de Ripple lehine sonuçlanacağına dair umutlar var. Bitcoin ve XRP muhtemelen karara tepki gösterecek. Sonuç olarak, MATIC’in de eski parlak günlerine yeniden dönebimlesi için makroekonomik şartların ve dinamiklerin değişmesi gerekiyor. Analistlere göre, ayı piyasası Fed’in para politikasına bağlı olarak 6 ila 1 yıl daha sürebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar