reklamı kapat

Ünlü Ödeme Uygulaması Açıkladı: Bitcoin’e Olan İlgi Ne Durumda?

Cash App'te Bitcoin almak isteyenlerin sayısı artıyor.
11:00
25 Mart 2020

ABD’nin önde gelen ödeme uygulaması Square‘in finansal işlemlerden sorumlu yöneticisi Salı günü yaptığı bir yatırımcı konferans aramasında Bitcoin‘e (BTC) olan ilginin artışından söz etti. Özellikle Coronavirüs krizinin ABD içerisinde etkisini arttırdığı şu günlerde Square’in Cash App uygulamasındaki Bitcoin alım satımına olan ilgi rekora koşuyor gibi gözüküyor.

CFO Amrita Ahuja konuşma esnasında Bitcoin hakkında şunları ifade etti:

“Bitcoin’e olan yatırım ve ilgi son günlerde ciddi bir artış yaşadı. Yeni görülen piyasa ilgisi ve volatiliteye bakıldığında Bitcoin’e olan ilgiyi bunların arttırdığı düşünülüyor.”

Bitcoin İlgisi Gün Geçtikçe Artıyor

Square daha önce 2019 yılının dördüncü çeyreğinde Bitcoin alım satımının firma geneli toplamının 178 milyon dolar olduğu belirtilmişti. 2019 yılının tamamında ise firmanın 516 milyon dolarlık Bitcoin satışı yaptığı biliniyor ve bu da net getiri olarak firmaya 8 milyon dolar kazandırdı.

Bitcoin’i sadece ödeme aracı olarak sunmayan Square, aynı zamanda BTC tabanlı abonelik hizmetleri için de destek sunuyor. Square ilk başta Cash App aracılığıyla Bitcoin alım satım hizmeti sunmaya başladığında ciddi tepki görmüş ve geleneksel finans katılımcıları firmayı eleştirmişti. Buna rağmen Cash App’in günden güne daha fazla büyümesi doğru bir adım atıldığını gösteriyor.

Yapılan görüşme esnasında Square’in ve Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey de Bitcoin’e olan ilginin arttığını tekrarladı. CFO Ahuja açıklamasının devamında sadece Bitcoin’e olan ilginin değil aynı zamanda müşterilerin satın alma alışkanlıklarının da artış gösterdiğini belirtti.

Cash App piyasalarda sert düşüşün yaşadığı geçtiğimiz hafta müşteri aktivitesi konusunda kendi rekorunu kırmayı başardı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.