reklamı kapat

Ünlü Milyarderin Favori Altcoin’i Şaşırttı: Ripple (XRP)

Ünlü milyarder Bitcoin’in yanı sıra altcoin yatırımı yaptığını ve favorisinin XRP olduğunu açıkladı.
16:46
24 Eylül 2020

Bitcoin maksimalisti milyarder Tim Draper geçtiğimiz günlerde, sanal olarak düzenlenen Linqto yatırım konferansında, San Francisco merkezli Ripple’a bağlı bir token olan ve piyasa değerine göre dünyanın en büyük dördüncü kripto para birimi XRP yatırımı olduğunu açıkladı.

Ripple Yatırımları

Altcoin portföyü ile ilgili yaptığı açıklamalarda Tim Draper, XRp ve diğer kripto para birimlerinin dünya için çok önemli olduğunu dile getirdi. Draper konuyla ilgili açıklamalarında, “Ben inanıyorum. Bence bu oluyor, gerçekleşiyor. Dünya için çok önemli ve dünyanın da bunun farkında olmasını istiyorum, dünyadaki diğer insanların da bu fırsatı kaçırmamasını istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Diğer Altcoin Yatırımları

XRP’nin yanı sıra Draper, Bitcoin Cash (BCH), TEzos (XTZ) Aragon’un (ANT) da kendi portföyünde yer aldığını dile getirdi.

Öte yandan Tesla, Skype ve Hotmail’e yaptığı ilk yatırımlardan dolayı bir servet kazanan efsanevi girişim kapitalisti, 2014 yılında bir ABD MarshalsService müzayedesinde 30.000 BTC kazanarak kripto para dünyasına adım atmıştı.

Bunların yanında Draper’ın altcoin’lere olan ilgisi bu ayın paylaşılan ve sonrasında silinen bir Twitter gönderisi ile Bitcoin Cash’i ve kripto para biriminin yaratıcısı Roger Ver’i savunduğu açıklama ile ortaya çıkmıştı. Draper’ın takipçileri bu duruma hazırlıksız yakalanmış ve bazıları hack’lendiğini düşünmüştü.

Theranos Karşılaştırmaları

Başarılı yatırımlar konusundaki etkileyici geçmişine rağmen Draper’ın da bazı hataları oldu. Örneğin; kurucusu Elizabeth Holmes’un dolandırıcılığının ortaya çıkmasından sonra bile savunmaya devam ettiği biyoteknoloji felaketi Theranos’un ilk yatırımcılarındandı.

Bunun yanında Blockstream CEO’su Adam Back gibi bazı isimler WRP’yi Theranos ile karşılaştırmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.