X

Ünlü Milyarder: Servetimin Yarısı Bitcoin ve Kripto Endüstrisinde! Daha Fazla Alım Yapacak Mı?

Milyarder yatırımcı Bitcoin'in iyi yatırım aracı olduğunu söylüyor.
20:00
10 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Düşüş moralleri bozdu, fakat her düşüşün bir sonu olmalıdır. Ünlü milyarder tam da böyle düşünüyor ve bu seviyelerden Bitcoin alınabileceğini söylüyor. Yatırımcı Bill Miller, kişisel net servetinin %50’sini BTC’ye ve ilgili öz sermayeye tahsis ederek Bitcoin’e güvenini perçinliyor.

Ünlü Milyarderden Bitcoin (BTC) Yorumu

Yatırımcı Bill Miller, kripto para biriminin Ocak 2022’nin başlarında 40.000 doların altına birkaç ayın en düşük seviyelerine dokunmasına rağmen Bitcoin (BTC) konusunda iyimser görünüyor. Miller, geçen Cuma günü WealthTrack röportajında ​​söylediği gibi, artık kendisini sadece bir “Bitcoin gözlemcisi” olarak değil, gerçek bir Bitcoin boğası olarak görüyor.

Milyarder yatırımcı şimdi net servetinin %50’sini Bitcoin’de ve Michael Saylor’un MicroStrategy ve BTC madencilik şirketi Stronghold Digital Mining gibi büyük endüstri firmalarında ilgili yatırımlarda tutuyor. Erken bir Amazon yatırımcısı olan Miller, Amazon’daki portföyünün geri kalanının neredeyse %100’üne sahip olduğunu kaydetti.

Bill Miller ve Bitcoin (BTC)

Miller ilk Bitcoin’ini 2014’te BTC 200 dolar civarında işlem görürken satın aldı ve ardından 500 dolar olduğunda biraz daha satın aldı. Yatırımcı, Nisan 2021’de yaklaşık 66.000 dolara ulaştıktan sonra BTC 30.000 dolara düşene kadar satın almadığını söyledi.

Ünlü milyarder şunları söyledi:

“Bu sefer 66.000 dolardan sonra tekrar 30.000 dolardan satın almaya başladım. Bunun nedeni, onu kullanan çok daha fazla insan olması, risk sermayesi dünyasından çok daha fazla para gelmesiydi”.

Milyarder yatırımcı, Bitcoin’e “finansal bir felakete karşı bir sigorta politikası” ve altını geride bırakan güçlü bir yatırım aracı olarak baktığını belirtti. Ayrıca Bitcoin’in kıtlığına dikkat çekti, yani sadece 21 milyon Bitcoin oluşturulabilir.

Miller, ilgili pazarlarda BTC’ye %50’ye varan miktarda para dökerken, bireysel yatırımcılara varlıklarının en az %1’ini Bitcoin’e koymalarını tavsiye ederek şunları söyledi:

“Bence ortalama bir yatırımcı portföyüne Bitcoin eklemelidir. Bitcoin mali felakete karşı başka hiç kimsenin sağlayamayacağı bir sigorta hizmeti sunabilir”.

Şimdi yatırım işinde 40. yılını kutlayan Miller, şu anda 1999’da yatırım devi Legg Mason‘da çalışırken kurduğu Miller Value Partners’da baş yatırım görevlisi olarak görev yapıyor. Efsanevi yatırımcı, 70 milyar doları kontrol ettiği bildirilen Legg Mason ile 15 yıl üst üste S&P 500’ü yenmesiyle tanınıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar