f Ünlü Kripto Para Yorumcusu: Tarihsel Veriler Benim Senaryomu Destekliyor! › COINTURK

Ünlü Kripto Para Yorumcusu: Tarihsel Veriler Benim Senaryomu Destekliyor!

Özet

  • Negentropic mevcut olumsuz hissiyata rağmen Bitcoin'in yükseleceğine inanıyor.

  • Bitcoin fiyatı bugün ABD'nin kredi notu düştüğü için yükseldi ancak zirvede tutunamadı.

  • BTC 29.700 dolar altında kaldıkça düşüşün derinleşme riski bulunuyor.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
18:40
2 Ağustos 2023

Bitcoin fiyatı son 24 saatte 30.000 doları aştıktan sonra tekrar 29.500 doların altına düştü. Son istihdam verileriyle yatırımcılar için bu haftanın zorlu geçebileceğini söylüyor. Fed Başkanı Eylül toplantısına kadar enflasyon, ücret artışları ve istihdamda gevşeme görmek istediğini söyledi. Ancak şimdilik makro veriler istenen düzeyde değil. Peki ünlü kripto yorumcusunun beklediği senaryo ne?

Kripto Para Yorumcusu Tahmin

Negentropic takma adıyla bilinen popüler kripto yorumcusu ABD Dolar Endeksi’nin (DXY) hız kaybettiğini ve bunu Bitcoin için olumlu gördüğünü söylüyor. Fitch bu gece ABD’nin kredi notunu düşürdüğü için borsa da satıcılı başladı. Bu durum beklenen ölçüde bir sarsıntıya neden olmasa da doları yavaşlatmış görünüyor.

Negentropic ayrıca Nasdaq 100’ün 2021’in sonlarında ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaştığını söylüyor.

BTC‘nin 29.300 doların üzerinde tutunması ve 29.700 dolar seviyesini zorlaması gerekiyor. Yukarı yönde 30.400 doların geri alınması ve 31.000’in test edilmesi gerek. Bu yılın başlarında 23.000 dolar civarındaki hacimleri hatırlıyor musunuz? Buna rağmen, yükseliş hipotezimiz değişmedi. BTC’nin yukarı yönlü hareketini destekleyen çok sayıda faktör var ve bu da 23.000 dolara ya da altına gerileme ihtimalini azaltıyor.”

Bitcoin Fiyatı Artar Mı?

Kral kripto para birimi bu hafta 28.500 dolara düştükten sonra hızla 30.000 dolara sıçradı. Büyük ölçüde ABD kredi notunun düşürülmesiyle bağlantılı olan yükseliş spekülatifti. Kısa vadede toparlanmaya inanmayan satıcılar direnç duvarlarını sağlamlaştırdığı için yazı hazırlandığı sırada fiyat 29.323 dolarda bulunuyor. Fed toplantısına yaklaşık 2 ay var ve gelen veriler Fed’in faiz tavanı için koyduğu hedeflerden uzak.

Dün Fed üyesi Bostic önümüzdeki toplantıda artış beklemediğini söyledi fakat Powell aşırı sıkılaşma riskini pek ciddiye almıyor. Üstelik çok sayıda piyasa uzmanının yıl sonuna kadar ABD’de beklediği resesyon orta vadede yatırımcıların risk iştahını da baltalıyor.

Negentropic’in haklı çıkması için Bitcoin fiyatının 29.700 dolarlık direnç alanı üzerinde günlük kapanış yapması gerekecek. Şimdilik güncel görünüm popüler kripto yorumcusunun çizdiği resme uygun değil.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI