X


Ünlü Gazeteci Açıkladı: Bu Altcoinler, ABD’nin Gazabına Uğrayabilir!

Colin Wu, ABD'nin hedef alabileceği altcoinleri sıraladı.
11:57
6 Ocak 2021

Ripple’a açılan SEC davasından sonra XRP için hiçbir şey istenildiği gibi ilerlemiyor. Önce birçok önemli kripto para borsasından delist edilen XRP, bunun devamında ise fiyat düşüşü yaşadı. XRP fiyatı tam da boğa sezonunda %60’dan fazla düşüş yaşayarak 0,20 dolar seviyesinde tutunma mücadelesi vermeye başladı.

Ripple Davası Her Şeyi Bitirdi

Ripple’a ilk açılan dava SEC davası olsa da bu durumun böyle kalmayacağı aslında 4 Ocak tarihinde belli oldu. Yatırım devi Tetragon, 2019 yılının son aylarında yapılan yatırım turuna katılarak yüklü miktarda Ripple hisse alımı yapmıştı. Tetragon şirketi Pazartesi günü yaptığı başvuruda Ripple’ı tam olarak bu yatırımdan dolayı dava ettiğini ve yatırım miktarının iadesini talep ettiğini ortaya koydu.

Tetragon’un yatırımı sayesinde 10 milyar dolarlık değerlemeye ulaşan Ripple, açılan ikinci dava ile aslında büyük bir çıkmaza girdi. Herkes Ripple’ın sonunun ne olacağını düşünürken Çin piyasasına hakim olan bir gazeteci bu esnada başka altcoin projelerinden de benzer haberler gelebileceğini vurgulayıp bunun sebeplerini açıkladı.

Bu Altcoinler Dava Riski Taşıyor

Wu Blockchain, ABD tarafından dava açılabilecek sıradaki altcoinleri açıkladı ve bunlarla ilgili kendi düşüncesini ortaya koydu. Wu Blockchain tarafından yayınlanan gönderiye göre ABD’nin hedef alabileceği altcoinler şu şekilde sıralanmakta:

  • Tether (USDT)
  • Binance Coin (BNB)
  • Tron (TRX)
  • Chainlink (LINK)
  • Polkadot (DOT)
  • Stellar (XLM)
  • Cardano (ADA)

Wu Blockchain bunlara dava açılabileceğini ve bunun arkasında dört temel sebep olduğunu vurguladı. Bunların ilki sahip olunan merkeziyetçi yönetim, etki, ICO’da toplanan fonların miktarı ve hükümete yönelik tavırları. Yaşanan boğa piyasasına ABD merkezli kurumlar tarafından liderlik edildiğini belirten Wu, söz konusu kurumların ABD’den gelecek bir habere çok duyarlı olacağını belirtti.

Ethereum Rakipleri Ön Planda

Yukarıda adı geçen kripto para projelerine bakıldığında gerçekten de bunların çoğunun merkezi bir yönetime sahip olduğu görülüyor. Daha ilginç olan ise Cardano, Polkadot, Tron ve Binance Coin’in Ethereum (ETH) rakibi olarak görülmesi. Ethereum’un menkul kıymet olmadığı bizzat ABD’li regülatörler tarafından tasdik edilse de Ethereum rakibi olarak görülen kripto paralar yakın vadede oldukça zor günler yaşayabilir.

Tron’un ise sadece ABD’den değil aynı zamanda Çin’den gelecek risklere de açık olduğu biliniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar