X


Ünlü Futbol Kulübü Socios İle Ortaklık Kurdu! Taraftar Token’ı Geliyor

Brazilya'nın dev futbol kulübü Socios ile ortaklık kurduğunu duyurdu.
19:58
15 Eylül 2021
Ünlü Futbol Kulübü Socios İle Ortaklık Kurdu! Taraftar Token'ı Geliyor

Brezilya’nın en ünlü futbol kulüpleri arasında yer alan Flamengo, spor ve eğlence endüstrisi için ana küresel blockchain sağlayıcılarından biri olan Socios ile bir ortaklık kurdu.

Flamengo Socios İle Ortaklık Kurdu

Ünlü futbol kulübü bugün resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla Socios ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Flamengo, bu ayın başında zaten Socios ile ortaklık kurmayı kabul etmişti. Bugün ise Yönetim Kurulu’nun onayı ile ortaklık resmileşti ve kulüp, sözleşmede öngörülen ilk taksiti on gün içinde almaya başlayacak.

Ortaklığın sonucunda oluşturulacak olan MENGO Taraftar Token’ı, Socios.com platformunda satışa sunulacak. Böylece Flamengo’da, dünya devleri ile aynı platforma katılmış olacak. Dünya çapında Paris Saint-Germain, Barcelona, ​​​​Manchester City, Juventus, Inter Milan, Milan ve Arsenal gibi dev futbol kulüpleri hali hazırda Socios ile bir anlaşma içerisinde.

Flamengo ve Socios arasında kurulan bu ortaklıktan beklenti, 2025’in sonuna kadar geçerli olan sözleşmenin, pazarlama lisansı, ikramiyeler ve token satışına katılım da dahil olmak üzere kulübe 145 milyon Brezilya Rial’i kadar getiri sağlamasıdır.

“Ne Olacağı Konusunda Heyecanlıyız”

Flamengo İletişim ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Gustavo Oliveira ortaklıkla ilgili açıklamalarda bulundu ve açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

“Flamengo Nation her zaman tüm ortaklarımızı kucaklıyor ve bu sefer farklı olmayacak. Taraftar Token’larının potansiyeline çok güveniyoruz ve dünyanın en büyük hayran kitlesi olan Flamengo taraftarlarının katılımının harika olacağına inanıyoruz. Ne olacağı konusunda heyecanlıyız”

Ek olarak Chiliz ve Socios CEO’su Alexandre Dreyfus’da ortaklık hakkında açıklamalarda bulundu;

“Ekosistemimize bir spor devi daha katıldı. Bu dünyaca ünlü kulübün hayranları, yakında sevdikleri takımla etkileşim kurmanın yeni ve güçlü bir yolunun keyfini çıkarabilecekler. MENGO Taraftar Token’ı piyasaya sürmeyi ve hayranlar için yeni fırsatlar yaratmayı dört gözle bekliyoruz.”

Socios.com, dünyanın önde gelen spor organizasyonlarına hayranlarla olan ilişkilerinden para kazanmak ve etkileşimde bulunmak için ihtiyaç duydukları araçları sağlamak için blok zinciri teknolojisinden yararlanan bir D2C (doğrudan tüketiciye veya doğrudan tüketiciye) platformudur. Taraftar token’ları 2021 yılında 150 milyon dolardan fazla kazanç sağladı.

Taraftar Token’ları, taraftarların ortak uygulaması, bu durumda Socios.com aracılığıyla kulüp deneyimlerine katılmalarına izin veren kripto para birimleridir. Flamengo’ya göre, taraftar token’ı satın alan taraftar, takımın formasının ayrıntılarına veya maç öncesi ısınmada çalacak müziğe oy verebilecek, deneyimlere katılabilecek ve özel hizmetlere erişebilecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar