X


Ünlü Firma Avustralya Ve ABD’de Kripto Ticareti Sunmayı Planlıyor

Avustralyalı 'şimdi al sonra öde' (BNPL) firması Zip, önümüzdeki 12 ay içinde kullanıcılara ticaret hizmetleri sunarak kripto pazarına girmek istiyor.
11:35
23 Temmuz 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Zip’in kurucu ortağı Peter Gray, “Genç nesil müşterilerimizin kendileriyle alakalı ek ürün ve hizmetler aradığını biliyoruz” dedi.

Talep Müşterilerden Geldi

Avustralyalı ‘şimdi al sonra öde’ (BNPL) firması Zip, önümüzdeki 12 ay içinde kullanıcılara ticaret hizmetleri sunarak kripto pazarına girmek istiyor.

Zip’in kurucu ortağı Peter Gray 22 Temmuz’da Reuters’e kripto ticaret hizmetleri için desteğin artırılmasının ve dijital cüzdan sağlanmasının müşterilerinden gelen en önemli taleplerden biri olduğunu söyledi.

Gray, “Genç nesil müşterilerimizin kendileriyle ilgili ek ürün ve hizmetler aradığını biliyoruz” dedi.

 Firma kısa süre önce, çok uluslu bir şirket olarak marka bilinirliğini artırmak için Quadpay’in Zip olarak yeniden markalanacağını duyurdu.

BNPL firması kripto planlarıyla devam ederse, Zip bu hizmeti muhtemelen Avustralya ve ABD müşterilerine sunacağını söyledi.

Afterpay’e Rakip Olacak

Yahoo Finance’e göre Zip’in piyasa değeri 4,1 milyar dolar. Firma, konsepte öncülük eden ve 31.4 milyar dolarlık önemli ölçüde daha büyük bir piyasa değerine sahip Afterpay gibi devler arasında oldukça rekabetçi bir sektöre giriş yapacak.

Apple, bu ayın başlarında BNPL sektörüne Apple Pay kullanıcılarının alışverişlerini dört taksitle ödemesine olanak tanıyacak bir hizmetle girmeyi planladığını duyurdu. Afterpay, bu hafta Westpac bankası ile sabit %1 faiz oranıyla tasarruf hesapları sunan ilk ürün lansmanını duyurdu.

Nisan ayında Zip kurucu ortağı, firmanın kısa vadeli planlarının geleneksel bankacılık ürünleri sunmayı içermediğini belirtti. Ayrıca, daha geniş planlarıyla ilgili ilk ipuçlarını, “muhtemelen daha çok kriptoyla veya kuponsuz bir tasarruf hesabına sahip olmaktan ziyade uygulamadan hisse alıp satma yeteneğiyle” ilgili olduklarını belirtti.

TradingView’den alınan verilere göre, Zip hissesi (Z1P) 10 günlük ortalama 13.98 milyon dolarlık bir hacme sahip ve şu anda 7.14 dolarlık bir fiyatta bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar