f Ünlü CEO'dan Tesla Örneğinde Çarpıcı Bitcoin Yorumu! Meteorik Yükseliş Kaçınılmaz! › COINTURK

Ünlü CEO’dan Tesla Örneğinde Çarpıcı Bitcoin Yorumu! Meteorik Yükseliş Kaçınılmaz!

Özet

  • Cathie Wood, Bitcoin ve yapay zeka teknolojisinin benimsenme süreçlerinin hızla artan bir ivmeyle ilerlediğine inanıyor.

  • S-eğrisi kavramını kullanan Wood, hem Bitcoin hem de yapay zeka teknolojisinin hızla benimsenme aşamasına yaklaştığını belirtti.

  • Wood, bu ilerleyişine örnek olarak teknolojik gelişmelerin Tesla'nın büyümesine olan etkisini örnek gösterdi.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
15:50
11 Eylül 2023

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı spot Bitcoin ETF’si başvurusu beklemede olan ARK Invest‘in CEO’su Cathie Wood, Bitcoin (BTC) ve yapay zeka (AI) teknolojisi arasındaki yakınlaşmanın her iki teknolojinin benimsenmesinde meteorik yükselişle sonuçlanacağına inanıyor.

Bitcoin ve Yapay Zeka Teknolojisinin S-eğrisi

Ünlü kripto para yatırımcısını ve en önemli Bitcoin destekçilerinden Cathie Wood, son ARK Invest video analizinde Bitcoin ve yapay zekanın benimsenme S-eğrilerini yakından takip ettiğini belirtti. Wood’un işaret ettiği  S-eğrisi, kullanıcıların yeni bir ürün veya teknolojiyi benimseme oranını gösteren matematiksel bir grafiktir.

Wood hem Bitcoin hem de yapay zekanın kullanıcıların teknolojileri daha önce görülmemiş bir oranda benimsediği S-eğrisi aşamasına ulaşmak üzere olduğuna inanıyor. ARK Invest’in CEO’su BTC ve yapay zeka arasındaki yakınlaşmanın benimsenme sürecini büyük ölçüde hızlandırabileceğinin altını çizerek şunları söyledi:

Yeni teknolojilere olan ilgi önce yavaş başlar, ardından ivme kazanır ve en sonunda bu S-eğrisinin dik kısmına ulaşarak patlar. Bence hem Bitcoin hem de yapay zeka çok benzer bir noktadalar. Her ikisi de S-eğrisinin dik kısmına doğru ilerliyor. Yani S-eğrilerini besleyen ve patlayıcı büyüme potansiyelleri için fırsatlar yaratan S-eğrilerine uyumlu bir şekilde hareket ediyorlar.

Fiyattaki Büyük Patlama İçin Tesla’yı Örnek Gösterdiği

Wood, ABD’li elektrikli otomobil şirketi Tesla‘nın teknolojik gelişiminin fiyatların hızla yükselmesi için nasıl bir katalizör görevi görebileceğine dair bir örnek olarak gösterdi ve şu ifadeleri kullandı:

ARK Invest’e gerçekten iyi hizmet eden ilk yakınlaşma Tesla oldu. Çoğu insan Tesla’nın sadece bir otomobil şirketi olduğunu düşünüyordu ancak aslında Tesla tam olarak bu değildi. Tesla üç büyük inovasyon bir araya gelmesidir.

İlki robotlar oldu. Robotlar otonom araçlara dönüştü. İkincisi ise enerji. Enerjide en verimli ve en ucuz çözüm olarak elektriğe geçildi. Üçüncüsü ise bu yapay zeka tabanlı otonom sürüş. Bence pek çok insan Tesla’nın sert büyümesi karşısında şok oldu ve henüz hiçbir şey görmedik çünkü otonom sürüş henüz başlamadı.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI