reklamı kapat

Ünlü CEO: Bu Olaylardan Sonra Bitcoin de Hacklenebilir

Peter Schiff, Bitcoin ile ilgili korkunç bir ihtimali dile getirdi.
15:27
16 Temmuz 2020

Euro Pacific Capital’in CEO’su Peter Schiff, sıkı bir Bitcoin eleştirmeni olmasıyla tanınıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’i yıllardır eleştirmesine rağmen elinde BTC bulundurduğunu da saklamayan Schiff, dün akşam yaşanan Twitter saldırılarından sonra sıradaki hedefin Bitcoin olabileceğini vurguladı.

Bilindiği üzere dün bazı Twitter çalışanlarının kontrol paneline erişim sağlayan saldırganlar, bedava Bitcoin dağıttıklarını ifade ederek birçok ünlünün Twitter hesabını ele geçirdi. Saldırganlar dünyanın en ünlü isimlerinin hesaplarını ele geçirse de sadece 12 Bitcoin civarında para toplayabildi.

Bitcoin “Hacklenebilir” Mi?

Schiff ise Twitter gibi bir kurumun bile hacklenebildiğini vurgulayarak, bunun Bitcoin’in kendisinin hacklenmesinin habercisi olabileceğini ima etti. Schiff açıklamasının devamında insanlara Altın yatırımı yaparak güvende kalabileceklerini belirtse de bu açıklaması doğruluk payından bir hayli uzak gibi gözüküyor.

Bitcoin’in merkezi uygulamalar gibi hacklenmesi mümkün değil. Bitcoin ağındaki kontrolü ele geçirebilmek için hash rate’in en az %51’ine sahip olmak gerekiyor. Bu da yeni rekor kıran Bitcoin hash rate‘ine bakıldığında pratikte neredeyse imkansız gözüküyor.

Bitcoin‘in bu yönüyle merkezi bankalardan bile daha güvenli olduğu iddia ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.