reklamı kapat

Ünlü CEO: Bitcoin’de Daha Fazla Düşüş Bekliyorum

Saunders'in Bitcoin düşüş yorumu ihtimal dahilinde mi?
23:00
29 Mart 2020

Birçok insan ilk başlarda Koronavirüs krizinin lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve genel olarak kripto para piyasası için olumlu etkiler bırakmasını bekliyordu. Ancak ne yazık ki Koronavirüs’ün ABD’yi vurması ve birçok kurumsal yatırımcıyı panik moduna sokması BTC de dahil birçok kripto para biriminin değerinin %50’den fazla düşüş yaşamasına yol açtı.

Bitcoin Fiyatı Düşüşü Sürdürecek Mi?

Bitcoin yavaş yavaş yükselmeye başladı ve 7.000 dolara doğru atağa geçti gibi gözükse de geçtiğimiz günlerde yeniden düşüş meydana geldi ve fiyat 6.000 dolar dolaylarına geriledi. Yine de yatırımcıların BTC fiyatına yönelik umutları ve fiyat yorumları hala yükseliş odaklı gibi gözüküyor.

Nugget News CEO’su Alex Saunders ise bu konuda farklı bir görüşe sahip. Saunders, ayıların baskısının ve fiyat düşüşünün bir süre daha devam edeceğini düşünüyor. Saunders küresel piyasalarda yaşanan riski durumun ve işsizlik verilerinin rekor kırmasının, kripto para sektörüne yeni yatırımcıların girmesini zorlaştıracağını düşünüyor.

ABD piyasalarının çöküşü ile birlikte kripto para piyasalarının da dibi görmesi aslında Saunders’in haklı olduğunu gösteriyor. Genel ekonomik durum düzelmeden ve insanlar yatırım yapacak para ayırmadan BTC’nin yükselmesi zor bir ihtimal olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun