Reklam

Ünlü Blockchain Araştırmacısı Bitcoin Yatırımcılarını Uyardı! BTC’deki Son Düşüş Popüler BTC Tezini Çürütüyor

Blockchain istihbarat firması IntoTheBlock'un araştırma başkanı Lucas Outumuro, Bitcoin yatırımcılarını uyardı.
11:00
12 Aralık 2021
Ünlü Blockchain Araştırmacısı Bitcoin Yatırımcılarını Uyardı! BTC'deki Son Düşüş Popüler BTC Tezini Çürütüyor
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bir blockchain araştırmacısı, lider kripto para biriminin enflasyona karşı sağlam bir korunma olduğuna inanan Bitcoin yatırımcılarına karşı bir uyarıda bulundu.

Blockchain Araştırmacısı Lucas Outumuro, Bitcoin Yatırımcılarını Uyardı!

Blockchain istihbarat firması IntoTheBlock’un araştırma başkanı Lucas Outumuro, piyasa değeri bakımından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’nin sınırlı 21 milyon BTC arzı nedeniyle enflasyona karşı bir koruma olduğu tezini sorguluyor.

Lucas Outumuro, yakın tarihli bir haber bülteninde, Bitcoin‘in son fiyat düşüşlerinin, hızla yükselen enflasyon rakamlarıyla çakıştığına dikkat çekti ve konuya yönelik şu açıklamalarda bulundu;

“Artan enflasyon belirtileri ortaya çıktıkça, Paul Tudor Jones gibi birçok tanınmış yatırımcı Bitcoin’i bir riskten korunma aracı olarak gördü.

Bitcoin‘in son zamanlardaki cansız performansı, kurumsal yatırımcıların bir enflasyon riskinden korunma işlevi görme umutlarını azaltmaya başlıyor olabilir.”

Outumuro ayrıca Twitter’da Bitcoin‘in fiyatının başlangıçta yükseldiğini ancak Cuma sabahı Tüketici Fiyat Endeksi’nin (TÜFE) yüksek enflasyon rakamları yayınlamasının ardından yeniden düştüğünü belirtti.

Lucas Outumuro açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi;

Bitcoin bugün S&P 500’ü adım adım takip ediyor. Sabah 8:30’da yüksek TÜFE enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından BTC %2 yükseldi ancak piyasalar açıldıkça düşmeye devam etti. Enflasyondan korunma tezi için pek iyi görünmüyor…”

Ayrıca lider kripto para birimi Bitcoin, içeriğin kaleme alındığı sırada 49.000 dolar işlem görüyorken bir hafta önce fiyatlandırıldığı yerden %9’dan fazla düşüş yaşadı.

Bitcoin’in Tüm Metrikleri Düşüş Eğilimi Göstermiyor

Ancak Outumuro’ya göre BTC‘nin tüm metrikleri düşüş eğiliminde görünmüyor. Araştırmacıya göre, Bitcoin’in haftalık çıkış borsaları, geçtiğimiz hafta yaklaşık 3 milyar dolarlık BTC’nin merkezi borsalardan çıkmasıyla beş ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Dolayısıyla bu ölçüm, lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) yatırımcılarının kripto varlıklarını elinde tutma niyetinde olduğunu gösterdiğinden, borsa çıkışları yükseliş göstergesi olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar