X


Ünlü Analistten İddialı Tahmin: 2022 Yılı Sonu İçin Bitcoin (BTC) Fiyat Beklentileri

William Clemente, lider para Bitcoin'in yukarı yönlü kırılmasının öncesinde bir geri çekilme hareketi bekliyor.
16:13
11 Ekim 2021

Lider kripto para Bitcoin, mevcut boğa koşusunda kurumsal ilginin odağı oldu. Sektörün büyük oyuncuları, Bitcoin varlıklarını borsalardan çekiyor. Analistlere göre Bitcoin uzun vadeli görünüm oldukça iyi görünürken Bitcoin arz şoku modelinin yazarı William Clemente, 2022 yılı Bitcoin fiyat tahminini paylaştı.

Deneyimli Analistin Bitcoin Yorumu

William Clemente, lider para Bitcoin’in yukarı yönlü kırılmasının öncesinde bir geri çekilme hareketi bekliyor. Clemente, balinaların kâr alma stratejisi düşüneceğini ve spekülatörlerin BTC satın aldığını düşünüyor. Uzman analist Bitcoin beklentilerini şöyle açıkladı:

Genel olarak görünüm boğa. Arz dinamikleri güçlü kalmaya devam ediyor. Hala Q4 tezimi savunuyorum. Rakamlar Bitcoin yatırımlarının oldukça yoğun olduğunu gösterse de tüm BTC adreslerinin aynı bakış açısından değerlendirilmemesi gerekiyor. Borsalar ve kurumlar, müşterileri için cüzdanlarında BTC bulundurur ve bu adresleri balina adresleri olarak saymak çarpık bir sonuca yol açar. Bu nedenle, büyük cüzdan yatırımcılar ve likit olmayan BTC yatırımcılarının tutarlı birikimine rağmen, Bitcoin yatırımı çoğu altcoin kadar yoğun değil.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bununla birlikte popüler kripto para analisti Daniel Joe, geçtiğimiz günlerde balinalar tarafından kaydedilen Bitcoin birikimi hakkında görüşlerini bildirdi. Bloomberg Intelligence’da ETF analisti olan James Seyffart, Bitcoin ETF onayının muhtemelen Ekim 2021’de gerçekleşeceğine inanıyor.

Öte yandan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 55.000 doların üzerindeki seyrini sürdürüyor.

Bitcoin ETF Parantezi

ABD SEC Başkanı Gary Gensler, bir dizi Bitcoin ETF‘lerinin karar süresini yeniden uzatmıştı. Bir Bitcoin ETF ürününün onaylanması, 6.7 trilyon dolarlık ABD ETF ekonomisini BTC’ye açarak lider kripto para için boğa koşusu anlatısını destekleyecektir.

Ayrıca bir kripto para piyasası analistli Kevin Svenson, devam eden boğa koşusunun sonunda Bitcoin için 350.000 dolarlık bir hedef belirledi. Deneyimli uzman, Bitcoin‘in 350.000 dolarlık ralli beklentisinin öncesinde kısa vadede bir düzeltme bekliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar