X


Ünlü Analist Altcoin Piyasaları İçin Müjdeyi Verdi!

Altcoinler ne zaman yükselecek, Bitcoin yükselirken altcoinler neden düşüyor? Ünlü analist müjdeyi verdi.
17:01
17 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Genel olarak kripto para piyasaları bir süredir yükseliş eğiliminde ancak tüm kriptolar Bitcoin ve Ethereum kadar iyi performans gösteremiyor. Bitcoin (BTC) aylardır beklenen 60.000 dolar sınırını geçti ve Ethereum (ETH) yeniden 4.000 dolar sınırına dayandı. Fakat altcoinlerin önemli kısmı halen geri dönüş yapabilmiş değil, peki kayıplar ne zaman telafi edilecek? Ünlü analist altcoin piyasalarıyla ilgili müjdesini verdi.

Bitcoin Yükselirken Altcoinler Neden Düşüyor?

Kripto para piyasalarındaki yükselişi birkaç yıldır yatırım yapanlar artık kavradı. Yükseliş dönemleri birkaç farklı türde gerçekleşir.

  1. Bitcoin ve Altcoinler eş zamanlı yükselir
  2. Bitcoin yükselir ve yatay seyrederken altcoinler yükselir

Bitcoin yükselirken alt pazarın küçülmeye devam etmesi gayet normal bir durumdur. Peki ama neden? Birin tip yükselişin devam edeceğine kanaat getiren yatırımcılar ellerindeki altcoin yatırımlarını maliyet ortalamasında satar. Sonrasında yükselişine devam edeceğine inandıkları için Bitcoin alımı yapılır. Bu alımdan elde edilen kazanç alt pazarın baskılandığı dönemi verimli geçirmeyi hedefler. Bitcoin’in tepe yaptığına inandıkları noktada ise ellerindeki BTC’leri altcoinlere sokar yükselişin ikinci adımını beklerler.

Kabaca 2 farklı yükseliş döneminden söz ettik. Bunun bir üçüncüsünde ise Bitcoin yükselir ve aynı hızda kazanımlarını kaybeder. Altcoin yatırımcıları hem yükselirken hem de düşerken zarar etmek zorunda kalır. Bunu kısa devrelerde birkaç ay içinde sık sık yaşadık.

Altcoin Piyasaları İçin Müjde Geldi

Kripto para analisti Jason Pizzino merakla beklenen “altcoinler ne zaman yükselecek” sorusuna son videosunda cevap aradı. Bitcoin’in pazar payını artırma sürecinde son evreye geldiğine inanan Jason artık beklenen günlerin gelmek üzere olduğunu söylüyor.

Piyasalardaki 100 doların dağılımı aşağıdaki grafikte görüyorsunuz. Her 100 doların kabaca 46 doları Bitcoin ve 18 doları Ethereum’da bulunuyor.

Jason ise Bitcoin’in piyasa hakimiyetini yeteri kadar artırdığını ve paranın artık altcoinlere akmak için hazır olduğunu savunuyor.

“Şu anda tarihin tekerrür etmesinden bahsediyorsak, Bitcoin son aşamalarından birinde bulunuyor. Piyasadaki para yeniden altcoinlere akacak bu yüzden BTC bir miktar hakimiyet kazanıyor”.

Yazı hazırlandığı sırada Bitcoin 60.700 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Fiyatın 60.000 doları destek haline getirmesi ve haftalık kapanışı bu seviyenin üzerinde olması son derece kritiktir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar