X


Twitter’daki Bitcoin Saldırısında Yeni Detay: 36 Hesap Tehlikede

Twitter, Bitcoin saldırısı hakkında yeni detaylar açıkladı.
11:17
23 Temmuz 2020

Twitter’ı ele geçirip yaklaşık 130 kişinin hesaplarına ulaşmayı başaran saldırganlar hakkında her geçen gün yeni bir bilgi gündeme yansıyor. Saldırganların toplamda 16 Bitcoin’e yakın para topladıkları ve bunu yapmak için Elon Musk, Jeff Bezos, Bill Gates ve buna benzer birçok ünlü ismin hesabını ele geçirdiği biliniyor.

Twitter konu hakkında yaptığı ek bir açıklamada 8 hesabın kopyalandığını ve bunların bilgilerinin başka kaynaklara aktarıldığını ifade etmişti. Söz konusu hesapların mesajlarının okunup okunmadığı konusunda ise şu ana dek bir bilgi paylaşılmamıştı. Twitter tarafından dün yapılan bir açıklamaya göre ise 36 hesabın direkt mesaj bölümüne erişilmiş ve mesajlar okunmuş.

Bitcoin Saldırısında 36 Hesabın Mesajları Görüntülendi

Twitter yayınladığı açıklamada tam olarak hangi hesapların mesajlarına erişildiğini genel olarak açıklamasa da bunları ilgili hesaplarla paylaştığını belirtti. Önde gelen kripto para haber sitelerinden CoinDesk, mesajlarına erişildiğini doğruladı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Twitter buna ek olarak Hollanda içerisinde seçilmiş bir kamu görevlisinin mesajlarına da erişildiğini belirtti. Bu da Twitter’ın güvenilirliğine büyük bir darbe vurdu ve artık üst düzey yetkililerin Twitter kullanmamaya başladıklarını görebiliriz.

Twitter saldırısının Bitcoin için ise iyi bir gelişme olduğu ifade ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar