X


Türkiye Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan Önemli Kripto Para Açıklaması!

13:29
1 Mart 2021

Kripto para birimlerinin popülaritesinin artması ile hükümetler kripto para birimleri ile ilgili açıklamalar yapmaya ve çalışmalar yürütmeye daha fazla dikkat ediyor. Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı da bugün yaptığı resmi bir basın açıklaması ile kripto paralara ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Yakından Takip Ediyoruz”

Yapılan açıklamalarda Hazine ve Maliye Bakanlığı, kripto paralarla ilgili dünya genelinde oluşan kaygıların ülkemizde de oluştuğunu ifade ediyor.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın paylaştığı tam metin ise şu şekilde:

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Vergi Sinyali Mi?

Birçok kişi bu açıklamanın bir kripto para vergi sinyali olduğunu düşündü. Son zamanlarda tüm dünya ile birlikte ülkemizde de kripto para birimlerinden vergi alınıp alınmayacağı büyük bir gündem konusun haline gelmişti.

Bu söylemlerin üzerine Hazine ve Maliye Bakanlığının açıklama yapmış olması akıllara ilk olarak vergi sürecini getirdi.

Bununla birlikte şu an için kripto para birimleri ve Bitcoin ile ilgili herhangi bir yasak söz konusu değil gibi görünüyor. Çünkü henüz kripto para birimleri ile ilgili herhangi bir negatif açıklama üst mercilerce yapılmadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar