Tüm Zamanların En Düşük Fiyat Seviyesine Ulaşan Altcoin’de Çarpıcı Düşüş: Değer Kaybı Çift Hanelere Yaklaştı!

Özet

  • Nisan 2022'de kaydettiği yükselişler ile piyasaya damgasını vuran ApeCoin, son dönemlerde çarpıcı düşüşlere tanık oldu.

  • Son 1 haftada yüzde 10'a yakın değer kaybeden ApeCoin, 1 Ağustos'ta güncel verilere göre piyasaya sürülmesinden bu yana kaydedilen en düşük fiyat seviyelerine geriledi.

  • Ayrıca Mayıs 2022'de 153 ETH'yi aşan BAYC koleksiyonunun taban fiyatı ise yazının yazıldığı zaman dilimi içerisinde 29,5 ETH seviyelerinde seyrediyor.

  • Piyasa etkisi: Nötr
16:10
2 Ağustos 2023

BAYC NFT koleksiyonunun geliştiricisi Yuga Labs tarafından piyasaya sürülen ApeCoin (APE), Nisan 2022’de yüksek oranlarda değer artışları kaydederek bu süreçte piyasaya yükselişleri ile damgasını vurmuştu. Ancak son aylarda piyasadaki düşüş eğiliminin de etkisiyle değer kayıplarına hız kazandıran ApeCoin, hafta başında kaydettiği çarpıcı düşüşlerin ardından güncel verilere göre tüm zamanların en düşük fiyat seviyesine ulaşıldı.

NFT Koleksiyonlarındaki Kan Kaybı Devam Ediyor

NFT‘lerin 2021 yılında dünya çapında büyük bir popülariteye ulaşmasıyla birlikte NFT koleksiyonlarının sayısında büyük bir artış kaydedilirken aynı zamanda birçok kurumsal şirket de bu alanda çeşitli yatırımlar yapmaya başladı. Özellikle bu süreçte piyasada öne çıkan NFT koleksiyonlarının taban fiyatlarında büyük ölçekli yükselişler kaydedildi.

Öte yandan kripto para piyasasının da 2021 yılının sonlarında yeniden düşüşe geçmesiyle birlikte NFT koleksiyonlarının taban fiyatlarında da çarpıcı düşüşler kaydedildi. 1 Mayıs 2022’de 153,7’ye ulaşan BAYC koleksiyonunun taban fiyatı, zaman içerisinde kaydedilen düşüşlerin ardından hafta başında 29,5 ETH‘ye kadar geriledi.

BAYC koleksiyondaki düşüşe ek olarak ApeCoin de son dönemlerde güçlü bir düşüş ivmesi yakaladı ve Ağustos ayının ilk gününde yeni bir dip fiyat seviyesine ulaştı.

Tüm Zamanların En Düşük Fiyat Sevisine Ulaşıldı

BAYC koleksiyonunun taban fiyatındaki bu düşüşün yanı sıra ApeCoin de güçlü bir düşüş ivmesi yakaladı. BAYC NFT koleksiyonunun geliştiricisi Yuga Labs tarafından piyasaya sürülen ve kaydettiği yükselişler ile bu süreçte piyasaya damgasını vuran ApeCoin (APE), son dönemlerde değer kayıplarına hız kazandırdı.

ApeCoin (APE), son 1 haftalık zaman dilimi içerisinde de %10’a yakın bir değer kaybı kaydederek Ağustos ayının ilk gününde 1,77 dolar fiyat seviyelerine geriledi ve CoinGecko verilerine göre piyasaya sürülmesinden bu yana tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesine ulaştı.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar