Reklam

Tüm Coinlerin İçinde Bunlar Yükseliş Konusunda Diğerlerini Solladı!

Merkezi olmayan finans (DeFi) tokenleri tüm coinlerin yükseldiği şu son bir kaç günde diğerlerine göre daha büyük bir yükseliş gerçekleştirdi.
22:30
18 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Merkezi olmayan finans (DeFi) alanı, kripto pazarını sallayan rallisinin dışında kalmadı. Diğer kripto paralar iyi performans gösterirken, DeFi tokenleri bunu bir adım daha ileri götürmüş gibi görünüyor. Ethereum liderliğinde, bu DeFi belirteçleri, topluluktaki diğer tüm kripto para birimlerinden daha fazla kazanç elde etti.

DeFi Token Artışı

Ara yükselişin ardından, bu rallinin kazananları ortaya çıktı. Bu tokenlerin çoğu Bitcoin’in liderliğini takip etti, ancak öncü kripto para biriminden olan Ethereum daha fazla kazanç elde ettikçe merkezi olmayan finans (DeFi) tokenleri adına daha fazla kazanç ortaya çıktı. Bir DeFi platformu olan Ethereum, doğal olarak bu süre içinde en çok kazananlardan biri oldu. Son 24 saatte %7 ve geçen hafta %27.98 ile 1.450 doların üzerine çıktı.

İlerleme kaydeden bir diğer kripto para ise Poligon (MATIC) oldu. DeFi tokeni, prestijli Disney programı için seçildiğinin duyurulmasıyla birlikte yükselişe başlamıştı. O zamandan beri, MATIC son bir hafta içinde %63.20 ralli yaptı, sadece son 24 saatte %14.89 kadar yükseldi ve bu yazı yazılırken 0.88 dolardan işlem görüyordu.

Diğerleri arasında, tümü son bir hafta içinde çift haneli kazançlar gören Avalanche (AVAX), Polkadot (DOT) ve Binance Coin (BNB) yer alıyor. AVAX, 7 günde %28,81 ve son günde %7,95 kazançla Ethereum’dan daha yüksek bir eğilim gösteriyor. DOT ve BNB geçen hafta sırasıyla %10.80 ve %13.69, son gün ise %3.02 ve %3.45 yükseldi.

TVL Yükselişte

Tüm merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinde kilitlenen toplam değer, ayı piyasası trendiyle büyük bir darbe almıştı. 250 milyar doların üzerinde zirve yapan TVL, son birkaç ayda toplam değerinin %60’ından fazlasını 70 milyar dolar seviyesine inerek kaybetmişti.

Bununla birlikte, merkezi olmayan finans (DeFi) tokenlerinin toparlanmasıyla birlikte TVL bir kez daha aramaya başladı. Hala ATH’sine yakın olmasa da, geçen hafta yaklaşık %10 arttı ve şu anda bu yazının yazıldığı sırada 83.58 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Ethereum, ağda kilitli toplam 52.95 milyar ile bu TVL’nin çoğunluğunu elinde tutuyor. Tüm bunlar birleşme öncesinde kilitlendi ve Ethereum geliştiricileri Birleşmenin 19 Eylül civarında gerçekleşeceğini duyurdular ve çok fazla beklenti var.

Unutulmaması gereken bir şey, ağda kilitli olan tüm ETH’lerin Birleşmeden sonra takipçiler tarafından satılabilecek olması. Dolayısıyla, tokenlerini geri alan yatırımcıların bir miktar kâr için satmak konusunda acele etmesi nedeniyle fiyatlarda bir düşüş olması beklenilebilir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar