reklamı kapat

Tron Atlas Projesini Duyurdu

Tron satın aldığı BitTorent hakkındaki projenin detaylarını açıkladı.
27 Eylül 2018
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

İnterneti merkezsiz hale getirmek maksadıyla yola çıkan Tron ekibi, birkaç ay önce satın aldığı BitTorrent hakkında yeni detayları açıkladı.

Tron kurucusu BitTorent’i satın aldığını temmuz ayında duyurmuştu. Tron geliştiricileri TRX token’larını kullanarak iki platform kullanıcılarının da içinde bulunduğu bir ekosistem yaratmak için çalışıyor. Bu ekosistem merkezsiz kripto paraların avantajlarından yararlanacak.

“Project Atlas” adı verilen bir dizi değişim protokollerin birbirleriyle uyumlarını artırmak adına yapılacak. Tron CEO’su Justin Sun şunları söyledi:

Başlangıçta geliştirilen ürün hızlı indirmeleri, daha fazla seeder’ı , madencilik olmadan geriye dönük uyumluluğu sağlayacak. Hedefimiz bütün içerik yaratıcılarını ve topluluklarının aracılarını ortadan kaldırıp, içerik üreticilerinin doğrudan kullanıcılara ulaşabilmesine olanak kılmak.


Değişikliklerle birlikte kullanıcılar token’leri kullanarak özel indirme hızlarına sahip olabilecek. Ayrıca indirdiği dosyaları bilgisayarında tutarak diğer eşlerle paylaşan kullanıcılar ödül olarak token kazanabilecek. Tron ekini Atlas hakkında yeni özellikleri önümüzdeki günlerde duyuracağını ifade etti. BitTorent  Bram Cohen Tarafından geliştirilmişti, Cohen BitTorrent’ten ayrılarak kripto paraların altyapısını geliştirmeyi hedefleyen bir şirkete katılmıştı.

Tron kurucusu Justin Sun geçtiğimiz günlerde Ethereum’a meydan okudu ve kullanıcılara, geliştiricilere seslenerek “Ethereum’u bırakın, Tron’a geçin” çağrısı yaptı. Ethereum’un sunabileceğinden fazlasını sunacaklarını vaad eden Tron kurucusu, Tron ağının Ethereum’dan 100 kat daha hızlı olduğunu ve daha iyi bir kullanıcı tecrübesi sunacağını garanti ettiğini dile getirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.